Seyranbağları Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Seyranbağları Mahallesi sonuçlarında CHP %48,5 ile birinci, İYİ Parti %17,4 ile ikinci; fark 31,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 23,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,4 (+7,6 puan). CHP oy oranında Çankaya ilçesindeki 123 mahalle ve köy arasında 71'inci sırada. 15 sandık, 5.516 kayıtlı seçmen. Katılım %89,9 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Seyranbağları Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Seyranbağları Mahallesi, Çankaya, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOySeyranbağları MahallesiÇankayaAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.371%48,5%54,4%30,6%25,2+23,3
İYİ Parti851%17,4%15,9%13,0%9,8+7,6
AK Parti749%15,3%13,9%31,8%34,9−19,6
Yeşil Sol Parti260%5,3%4,0%2,9%8,8−3,5
MHP206%4,2%4,6%10,1%9,9−5,7
Zafer Partisi156%3,2%2,8%3,4%2,3+0,9
Yeniden Refah66%1,3%1,1%2,7%2,8−1,5
Memleket60%1,2%1,0%1,0%0,9+0,3
TKP42%0,9%0,4%0,1%0,1+0,7
BBP36%0,7%0,5%1,3%1,0−0,2
SOL Parti21%0,4%0,1%0,1%0,1+0,3
Vatan Partisi9%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Milli Yol7%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
AP6%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
ANAP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
HKP3%0,1%0,0%0,0%0,1+0,0
Genç Parti2%0,0%0,1%0,2%0,2−0,2
AB2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
TKH2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Seyranbağları Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
155.5164.959%89,94.89168

Çankaya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler