Pınarbaşı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Pınarbaşı Mahallesi sonuçlarında CHP %41,2 ile birinci, AK Parti %17,9 ile ikinci; fark 23,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 16,1 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,2 (+8,4 puan). CHP oy oranında Konyaaltı ilçesindeki 39 mahalle ve köy arasında 17'nci sırada. 21 sandık, 7.708 kayıtlı seçmen. Katılım %88,9 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Pınarbaşı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Pınarbaşı Mahallesi, Konyaaltı, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyPınarbaşı MahallesiKonyaaltıAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.785%41,2%44,3%32,3%25,2+16,1
AK Parti1.207%17,9%18,4%28,2%34,9−17,1
İYİ Parti859%12,7%13,0%11,4%9,8+2,9
TİP686%10,2%8,7%4,6%1,7+8,4
MHP381%5,6%5,6%9,9%9,9−4,3
Yeşil Sol Parti321%4,8%3,3%4,7%8,8−4,0
Zafer Partisi239%3,5%2,8%2,8%2,3+1,3
Memleket75%1,1%1,1%1,3%0,9+0,2
Yeniden Refah48%0,7%0,7%1,2%2,8−2,1
TKP26%0,4%0,2%0,2%0,1+0,3
Genç Parti22%0,3%0,2%0,3%0,2+0,1
BBP15%0,2%0,3%0,7%1,0−0,8
AP10%0,1%0,2%0,3%0,2−0,1
SOL Parti9%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
GBP7%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
ANAP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AB4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP3%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Milli Yol2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Pınarbaşı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.7086.853%88,96.753100

Konyaaltı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler