Uncalı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Uncalı Mahallesi sonuçlarında CHP %47,0 ile birinci, İYİ Parti %15,0 ile ikinci; fark 32,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 21,9 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,8 (+7,1 puan). CHP oy oranında Konyaaltı ilçesindeki 39 mahalle ve köy arasında 10'uncu sırada. 34 sandık, 12.646 kayıtlı seçmen. Katılım %92,4 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Uncalı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Uncalı Mahallesi, Konyaaltı, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyUncalı MahallesiKonyaaltıAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP5.449%47,0%44,3%32,3%25,2+21,9
İYİ Parti1.739%15,0%13,0%11,4%9,8+5,2
AK Parti1.723%14,9%18,4%28,2%34,9−20,1
TİP1.024%8,8%8,7%4,6%1,7+7,1
MHP596%5,1%5,6%9,9%9,9−4,8
Yeşil Sol Parti368%3,2%3,3%4,7%8,8−5,6
Zafer Partisi307%2,6%2,8%2,8%2,3+0,4
Memleket117%1,0%1,1%1,3%0,9+0,1
Yeniden Refah78%0,7%0,7%1,2%2,8−2,2
BBP32%0,3%0,3%0,7%1,0−0,7
TKP29%0,3%0,2%0,2%0,1+0,1
Genç Parti19%0,2%0,2%0,3%0,2−0,0
ANAP13%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP5%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
AP4%0,0%0,2%0,3%0,2−0,2
AB4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
SOL Parti3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
HKP1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Uncalı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3412.64611.683%92,411.58697

Konyaaltı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler