Uluç Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Uluç Mahallesi sonuçlarında CHP %51,6 ile birinci, İYİ Parti %13,2 ile ikinci; fark 38,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 26,4 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,0 (+8,3 puan). CHP oy oranında Konyaaltı ilçesindeki 39 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 14 sandık, 5.039 kayıtlı seçmen. Katılım %91,5 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Uluç Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Uluç Mahallesi, Konyaaltı, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyUluç MahallesiKonyaaltıAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.354%51,6%44,3%32,3%25,2+26,4
İYİ Parti604%13,2%13,0%11,4%9,8+3,4
AK Parti548%12,0%18,4%28,2%34,9−22,9
TİP455%10,0%8,7%4,6%1,7+8,3
MHP220%4,8%5,6%9,9%9,9−5,1
Yeşil Sol Parti118%2,6%3,3%4,7%8,8−6,2
Zafer Partisi105%2,3%2,8%2,8%2,3+0,0
Memleket46%1,0%1,1%1,3%0,9+0,1
Yeniden Refah26%0,6%0,7%1,2%2,8−2,3
TKP15%0,3%0,2%0,2%0,1+0,2
BBP10%0,2%0,3%0,7%1,0−0,8
AP7%0,2%0,2%0,3%0,2−0,0
SOL Parti7%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Genç Parti5%0,1%0,2%0,3%0,2−0,1
GBP5%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
ANAP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
AB2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Uluç Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
145.0394.612%91,54.56646

Konyaaltı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler