Gölpazarı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Gölpazarı sonuçlarında AK Parti %46,8 ile birinci, CHP %30,6 ile ikinci; fark 16,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 11,9 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,6 (+5,4 puan). 53 mahalle ve köy arasından 43'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kavak Köyü (%85,8); CHP en güçlü Büyüksusuz Köyü (%62,5). Katılım %88,9 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölpazarı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gölpazarı, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölpazarı | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.035 | %46,8 | %36,7 | %34,9 | +11,9 |
| CHP | 1.984 | %30,6 | %26,5 | %25,2 | +5,4 |
| İYİ Parti | 599 | %9,2 | %12,3 | %9,8 | −0,6 |
| MHP | 385 | %5,9 | %10,2 | %9,9 | −4,0 |
| Yeniden Refah | 92 | %1,4 | %3,3 | %2,8 | −1,4 |
| Zafer Partisi | 72 | %1,1 | %2,3 | %2,3 | −1,2 |
| Memleket | 40 | %0,6 | %1,2 | %0,9 | −0,3 |
| AP | 36 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| TİP | 34 | %0,5 | %0,8 | %1,7 | −1,2 |
| BBP | 26 | %0,4 | %0,9 | %1,0 | −0,6 |
| ANAP | 25 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| HAK-PAR | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 12 | %0,2 | %2,6 | %8,8 | −8,6 |
| HKP | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Genç Parti | 9 | %0,1 | %0,4 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| AB | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Gölpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 62 | 7.580 | 6.742 | %88,9 | 6.479 | 263 |
Gölpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakavak Köyü | AK Parti | %54,0 | %20,0 | %92,9 | 56 |
| Aktaş Köyü | CHP | %8,5 | %61,3 | %101,4 | 141 |
| Alıç Köyü | AK Parti | %77,8 | %7,4 | %88,7 | 62 |
| Arıcaklar Köyü | AK Parti | %50,7 | %26,1 | %92,7 | 82 |
| Armutçuk Köyü | AK Parti | %63,0 | %14,8 | %111,5 | 26 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %35,6 | %46,2 | %96,4 | 112 |
| Baltalı Köyü | AK Parti | %50,0 | %31,8 | %100,0 | 23 |
| Bayat Köyü | AK Parti | %75,5 | %17,0 | %88,3 | 60 |
| Bedi Köyü | CHP | %34,3 | %52,4 | %86,9 | 130 |
| Bolatlı Köyü | AK Parti | %58,9 | %15,6 | %87,5 | 112 |
| Büyükbelen Köyü | AK Parti | %46,1 | %30,4 | %94,0 | 116 |
| Büyüksusuz Köyü | CHP | %26,6 | %62,5 | %100,0 | 68 |
| Büyüksürmeli Köyü | CHP | %24,3 | %54,1 | %84,4 | 45 |
| Çengeller Köyü | AK Parti | %45,1 | %33,0 | %91,4 | 105 |
| Çımışkı Köyü | CHP | %20,0 | %36,7 | %103,4 | 29 |
| Çiftlikköy | MHP | %26,4 | %24,5 | %96,7 | 61 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %64,0 | %8,0 | %96,2 | 26 |
| Demirhanlar Köyü | AK Parti | %34,8 | %28,3 | %92,5 | 53 |
| Derecikören Köyü | AK Parti | %69,6 | %8,7 | %113,6 | 22 |
| Dereli Köyü | AK Parti | %59,0 | %23,1 | %95,5 | 44 |
| Doğancılar Köyü | AK Parti | %52,3 | %22,7 | %93,9 | 49 |
| Dokuz Köyü | AK Parti | %52,4 | %28,6 | %80,8 | 26 |
| Gökçeler Köyü | AK Parti | %44,9 | %40,4 | %91,8 | 98 |
| Gökçeöz Köyü | AK Parti | %68,1 | %7,4 | %96,1 | 102 |
| Göldağı Köyü | İYİ Parti | %29,2 | %16,7 | %114,3 | 21 |
| Gözaçanlar Köyü | AK Parti | %65,6 | %21,9 | %94,1 | 34 |
| Hacıköy | AK Parti | %80,0 | %13,3 | %115,4 | 13 |
| Hamidiye Köyü | AK Parti | %77,8 | %11,1 | %128,6 | 14 |
| Hüyük Köyü | AK Parti | %44,6 | %35,4 | %97,1 | 137 |
| İncirli Köyü | AK Parti | %53,8 | %23,1 | %91,2 | 57 |
| İsmetpaşa Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %30,7 | %88,7 | 760 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %30,1 | %86,2 | 1.735 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %65,7 | %24,3 | %94,7 | 75 |
| Karaahmetler Köyü | AK Parti | %81,6 | %8,2 | %100,0 | 49 |
| Karacalar Köyü | AK Parti | %37,0 | %11,1 | %93,1 | 29 |
| Kasımlar Köyü | CHP | %27,9 | %39,5 | %88,5 | 52 |
| Kavak Köyü | AK Parti | %85,8 | %2,5 | %92,3 | 130 |
| Keskin Köyü | AK Parti | %61,0 | %19,5 | %105,0 | 40 |
| Köprücek Köyü | AK Parti | %64,4 | %17,2 | %97,9 | 94 |
| Kurşunlu Köyü | AK Parti | %36,5 | %34,8 | %90,8 | 131 |
| Kuşçuören Köyü | AK Parti | %59,3 | %7,4 | %93,2 | 59 |
| Küçüksusuz Köyü | AK Parti | %34,4 | %31,1 | %96,9 | 64 |
| Küçükyenice Köyü | CHP | %12,9 | %44,7 | %92,5 | 93 |
| Kümbet Köyü | AK Parti | %71,9 | %8,8 | %87,9 | 66 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %34,6 | %85,3 | 1.390 |
| Reşadiye Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %41,8 | %78,4 | 560 |
| Sarıhacılar Köyü | AK Parti | %66,7 | %25,0 | %88,9 | 27 |
| Softalar Köyü | AK Parti | %84,4 | %4,4 | %95,8 | 48 |
| Söğütcük Köyü | AK Parti | %56,1 | %9,1 | %86,7 | 83 |
| Şahinler Köyü | AK Parti | %46,7 | %20,0 | %103,4 | 29 |
| Taşçıahiler Köyü | AK Parti | %55,6 | %27,8 | %111,8 | 17 |
| Tongurlar Köyü | AK Parti | %47,4 | %34,2 | %92,9 | 42 |
| Türkmen Köyü | AK Parti | %52,1 | %22,5 | %86,7 | 83 |
İlgili sonuçlar