Yenipazar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yenipazar sonuçlarında AK Parti %41,0 ile birinci, CHP %25,2 ile ikinci; fark 15,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 6,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,2 (+12,3 puan). 27 mahalle ve köy arasından 18'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ulucak Köyü (%74,3); CHP en güçlü Yumaklı Köyü (%68,5). Katılım %91,5 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yenipazar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yenipazar, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yenipazar | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 896 | %41,0 | %36,7 | %34,9 | +6,0 |
| CHP | 552 | %25,2 | %26,5 | %25,2 | +0,1 |
| MHP | 486 | %22,2 | %10,2 | %9,9 | +12,3 |
| İYİ Parti | 128 | %5,9 | %12,3 | %9,8 | −4,0 |
| Yeniden Refah | 22 | %1,0 | %3,3 | %2,8 | −1,8 |
| Zafer Partisi | 18 | %0,8 | %2,3 | %2,3 | −1,4 |
| Memleket | 11 | %0,5 | %1,2 | %0,9 | −0,4 |
| AP | 11 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| ANAP | 9 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| BBP | 6 | %0,3 | %0,9 | %1,0 | −0,7 |
| HKP | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HAK-PAR | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 3 | %0,1 | %2,6 | %8,8 | −8,6 |
| AB | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 2 | %0,1 | %0,8 | %1,7 | −1,6 |
| Genç Parti | 2 | %0,1 | %0,4 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| GBP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| YP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Yenipazar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 27 | 2.474 | 2.263 | %91,5 | 2.188 | 75 |
Yenipazar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıboğaz Köyü | AK Parti | %51,0 | %9,8 | %98,1 | 52 |
| Aşağıçaylı Köyü | AK Parti | %47,4 | %0,0 | %97,6 | 42 |
| Batıbelenören Köyü | AK Parti | %34,7 | %25,0 | %96,3 | 80 |
| Belkese Köyü | AK Parti | %56,7 | %21,6 | %87,5 | 112 |
| Caferler Köyü | MHP | %43,5 | %4,8 | %84,2 | 76 |
| Çöte Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %24,5 | %101,0 | 104 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %63,3 | %13,3 | %100,0 | 60 |
| Dereköy | MHP | %33,3 | %0,0 | %111,8 | 17 |
| Doğubelenören Köyü | AK Parti | %40,0 | %15,0 | %93,2 | 44 |
| Esenköy | AK Parti | %42,9 | %18,6 | %98,6 | 74 |
| Karahasanlar Köyü | CHP | %36,7 | %38,8 | %89,7 | 58 |
| Katran Köyü | AK Parti | %57,7 | %17,1 | %95,8 | 120 |
| Kavacık Köyü | AK Parti | %45,3 | %21,3 | %87,0 | 92 |
| Kösüre Köyü | AK Parti | %61,1 | %11,1 | %93,2 | 88 |
| Kuşça Köyü | MHP | %27,8 | %8,3 | %97,3 | 37 |
| Kükürt Köyü | AK Parti | %44,4 | %14,5 | %90,6 | 139 |
| Nasuhlar Köyü | MHP | %28,6 | %16,7 | %86,3 | 51 |
| Osmangazi Mahallesi | CHP | %18,7 | %36,3 | %84,5 | 206 |
| Selimköy | AK Parti | %50,0 | %30,3 | %91,4 | 140 |
| Sorguncukahiler Köyü | CHP | %23,2 | %58,9 | %101,7 | 58 |
| Tohumlar Köyü | AK Parti | %55,6 | %25,9 | %93,1 | 29 |
| Ulucak Köyü | AK Parti | %74,3 | %5,7 | %106,1 | 33 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %30,2 | %84,0 | 331 |
| Yukarıboğaz Köyü | AK Parti | %70,8 | %2,8 | %93,2 | 118 |
| Yukarıçaylı Köyü | AK Parti | %74,2 | %9,7 | %88,6 | 35 |
| Yumaklı Köyü | CHP | %13,0 | %68,5 | %94,7 | 57 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %25,7 | %49,0 | %91,9 | 221 |
İlgili sonuçlar