İnhisar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
İnhisar sonuçlarında AK Parti %46,6 ile birinci, CHP %28,4 ile ikinci; fark 18,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 11,6 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,4 (+3,2 puan). 13 mahalle ve köy arasından 11'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Akkum Mahallesi (%62,7); CHP en güçlü Muratça Köyü (%64,3). Katılım %89,9 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İnhisar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — İnhisar, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İnhisar | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 762 | %46,6 | %36,7 | %34,9 | +11,6 |
| CHP | 464 | %28,4 | %26,5 | %25,2 | +3,2 |
| İYİ Parti | 144 | %8,8 | %12,3 | %9,8 | −1,0 |
| MHP | 98 | %6,0 | %10,2 | %9,9 | −3,9 |
| Yeniden Refah | 35 | %2,1 | %3,3 | %2,8 | −0,7 |
| Zafer Partisi | 21 | %1,3 | %2,3 | %2,3 | −1,0 |
| Yeşil Sol Parti | 16 | %1,0 | %2,6 | %8,8 | −7,8 |
| Memleket | 12 | %0,7 | %1,2 | %0,9 | −0,2 |
| AP | 10 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| AB | 9 | %0,6 | %0,1 | %0,1 | +0,5 |
| BBP | 8 | %0,5 | %0,9 | %1,0 | −0,5 |
| ANAP | 8 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| TİP | 4 | %0,2 | %0,8 | %1,7 | −1,5 |
| Genç Parti | 4 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 3 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 3 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| SOL Parti | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| TKP | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 1 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 1 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
İnhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 14 | 1.930 | 1.736 | %89,9 | 1.636 | 100 |
İnhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköy | AK Parti | %56,9 | %21,6 | %87,8 | 74 |
| Akkum Mahallesi | AK Parti | %62,7 | %22,0 | %103,3 | 60 |
| Çayköy | CHP | %42,3 | %47,4 | %90,1 | 91 |
| Güner Orbay Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %28,6 | %89,6 | 269 |
| Harmanköy | AK Parti | %49,7 | %32,7 | %89,9 | 198 |
| Hisarcık Köyü | AK Parti | %51,9 | %19,2 | %98,1 | 53 |
| Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %16,2 | %89,4 | 85 |
| Koyunlu Köyü | AK Parti | %35,7 | %28,6 | %88,7 | 106 |
| Muratça Köyü | CHP | %14,3 | %64,3 | %112,0 | 25 |
| Samrı Köyü | AK Parti | %49,7 | %19,9 | %91,6 | 227 |
| Tarpak Köyü | AK Parti | %51,7 | %19,2 | %92,8 | 237 |
| Tozman Köyü | AK Parti | %55,2 | %19,5 | %85,8 | 106 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %37,7 | %85,0 | 399 |
İlgili sonuçlar