Laçin 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Laçin sonuçlarında AK Parti %48,0 ile birinci, CHP %24,2 ile ikinci; fark 23,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 13,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,1 (+9,2 puan). 17 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sıtma Köyü (%80,0); CHP en güçlü Gökgözler Köyü (%92,3). Katılım %91,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Laçin 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Laçin, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Laçin | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.478 | %48,0 | %39,6 | %34,9 | +13,1 |
| CHP | 745 | %24,2 | %31,0 | %25,2 | −1,0 |
| MHP | 588 | %19,1 | %20,2 | %9,9 | +9,2 |
| Yeniden Refah | 64 | %2,1 | %3,3 | %2,8 | −0,8 |
| Zafer Partisi | 27 | %0,9 | %1,5 | %2,3 | −1,4 |
| BBP | 26 | %0,8 | %0,8 | %1,0 | −0,1 |
| AP | 17 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| ANAP | 15 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| Memleket | 14 | %0,5 | %0,6 | %0,9 | −0,5 |
| HAK-PAR | 12 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 11 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| Yeşil Sol Parti | 10 | %0,3 | %0,4 | %8,8 | −8,5 |
| TİP | 7 | %0,2 | %0,4 | %1,7 | −1,5 |
| Genç Parti | 7 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| Millet | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| YP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| SOL Parti | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| Milli Yol | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Laçin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 19 | 3.494 | 3.179 | %91,0 | 3.078 | 101 |
Laçin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %58,4 | %14,0 | %96,3 | 379 |
| Çamlıca Köyü | AK Parti | %46,4 | %10,8 | %88,4 | 380 |
| Çamlıpınar Köyü | AK Parti | %65,8 | %20,7 | %82,3 | 141 |
| Doğanlar Köyü | AK Parti | %59,0 | %15,4 | %88,6 | 44 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %16,7 | %94,5 | 274 |
| Gökçekaya Köyü | AK Parti | %43,8 | %15,6 | %87,2 | 78 |
| Gökgözler Köyü | CHP | %3,0 | %92,3 | %95,7 | 465 |
| Gözübüyük Köyü | AK Parti | %67,6 | %2,9 | %87,9 | 157 |
| İkizce Köyü | AK Parti | %48,8 | %3,7 | %91,5 | 94 |
| Karasoku Köyü | AK Parti | %64,7 | %14,7 | %80,9 | 89 |
| Kavaklıçiftlik Köyü | AK Parti | %50,4 | %12,6 | %93,8 | 130 |
| Kuyumcu Köyü | AK Parti | %64,0 | %5,9 | %94,0 | 216 |
| Mescitli Köyü | AK Parti | %53,2 | %13,8 | %87,3 | 110 |
| Narlı Köyü | AK Parti | %60,4 | %10,0 | %86,7 | 505 |
| Sıtma Köyü | AK Parti | %80,0 | %2,2 | %107,1 | 42 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %24,2 | %89,1 | 329 |
| Yeşilpınar Köyü | AK Parti | %51,8 | %21,4 | %95,1 | 61 |
İlgili sonuçlar