Lalapaşa 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Lalapaşa sonuçlarında AK Parti %36,0 ile birinci, CHP %31,9 ile ikinci; fark 4,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 1,0 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,9 (+6,7 puan). 28 mahalle ve köy arasından 17'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yünlüce Köyü (%65,8); CHP en güçlü Taşlımüsellim Köyü (%55,5). Katılım %93,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Lalapaşa 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Lalapaşa, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Lalapaşa | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.697 | %36,0 | %22,8 | %34,9 | +1,0 |
| CHP | 1.506 | %31,9 | %39,4 | %25,2 | +6,7 |
| İYİ Parti | 743 | %15,8 | %20,7 | %9,8 | +5,9 |
| MHP | 346 | %7,3 | %7,5 | %9,9 | −2,6 |
| Zafer Partisi | 62 | %1,3 | %1,5 | %2,3 | −1,0 |
| Memleket | 50 | %1,1 | %0,9 | %0,9 | +0,1 |
| Yeniden Refah | 38 | %0,8 | %0,7 | %2,8 | −2,0 |
| TİP | 30 | %0,6 | %1,0 | %1,7 | −1,1 |
| Yeşil Sol Parti | 29 | %0,6 | %1,8 | %8,8 | −8,2 |
| ANAP | 25 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| Genç Parti | 23 | %0,5 | %0,6 | %0,2 | +0,3 |
| AP | 23 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| BBP | 20 | %0,4 | %0,2 | %1,0 | −0,6 |
| SOL Parti | 17 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HKP | 15 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| HAK-PAR | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Milli Yol | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| AB | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Lalapaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 5.284 | 4.915 | %93,0 | 4.717 | 198 |
Lalapaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Büyünlü Köyü | CHP | %25,0 | %35,1 | %93,4 | 182 |
| Çallıdere Köyü | AK Parti | %42,3 | %29,5 | %93,1 | 87 |
| Çatma Köyü | AK Parti | %32,4 | %29,7 | %93,0 | 43 |
| Çömlekakpınar Köyü | AK Parti | %40,7 | %17,7 | %91,2 | 387 |
| Çömlekköy | CHP | %24,7 | %43,0 | %94,1 | 102 |
| Demirköy | AK Parti | %37,1 | %34,4 | %93,6 | 204 |
| Doğanköy | AK Parti | %43,2 | %25,3 | %103,2 | 93 |
| Dombay Köyü | AK Parti | %40,4 | %21,2 | %92,0 | 113 |
| Hacıdanişment Köyü | CHP | %25,2 | %35,1 | %89,3 | 272 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %47,3 | %21,8 | %109,1 | 55 |
| Hamzabeyli Köyü | CHP | %34,0 | %37,5 | %89,0 | 173 |
| Hanlıyenice Köyü | CHP | %29,0 | %34,3 | %97,8 | 183 |
| Hüseyinpınar Köyü | İYİ Parti | %16,7 | %29,2 | %96,0 | 25 |
| Kalkansöğüt Köyü | AK Parti | %55,4 | %15,7 | %98,9 | 89 |
| Kavaklı Köyü | CHP | %34,4 | %44,3 | %96,8 | 63 |
| Küçünlü Köyü | CHP | %31,7 | %33,1 | %93,1 | 160 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %31,2 | %89,2 | 1.145 |
| Ortakçı Köyü | AK Parti | %45,8 | %24,9 | %91,5 | 234 |
| Ömeroba Köyü | AK Parti | %42,0 | %24,8 | %91,2 | 182 |
| Saksağan Köyü | AK Parti | %35,5 | %29,0 | %117,9 | 28 |
| Sarıdanişment Köyü | AK Parti | %52,6 | %22,4 | %91,8 | 220 |
| Sinanköy | CHP | %24,8 | %42,7 | %96,6 | 323 |
| Süleymandanişment Köyü | AK Parti | %41,9 | %32,0 | %92,0 | 201 |
| Taşlımüsellim Köyü | CHP | %19,8 | %55,5 | %98,0 | 198 |
| Tuğlalık Köyü | AK Parti | %39,0 | %30,5 | %103,5 | 57 |
| Uzunbayır Köyü | AK Parti | %43,9 | %19,3 | %91,9 | 62 |
| Vaysal Köyü | CHP | %25,7 | %44,9 | %92,2 | 333 |
| Yünlüce Köyü | AK Parti | %65,8 | %12,3 | %108,6 | 70 |
İlgili sonuçlar