Uzunköprü 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Uzunköprü sonuçlarında CHP %37,7 ile birinci, İYİ Parti %26,5 ile ikinci; fark 11,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 12,5 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,5 (+16,6 puan). 73 mahalle ve köy arasından 57'sinde CHP önde. CHP en güçlü Çobanpınarı Köyü (%68,8); İYİ Parti en güçlü Bıldır Köyü (%43,3). Katılım %90,2 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uzunköprü 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Uzunköprü, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Uzunköprü | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 15.944 | %37,7 | %39,4 | %25,2 | +12,5 |
| İYİ Parti | 11.180 | %26,5 | %20,7 | %9,8 | +16,6 |
| AK Parti | 10.145 | %24,0 | %22,8 | %34,9 | −10,9 |
| MHP | 1.670 | %4,0 | %7,5 | %9,9 | −6,0 |
| Zafer Partisi | 422 | %1,0 | %1,5 | %2,3 | −1,3 |
| Yeşil Sol Parti | 321 | %0,8 | %1,8 | %8,8 | −8,0 |
| Memleket | 286 | %0,7 | %0,9 | %0,9 | −0,3 |
| Genç Parti | 282 | %0,7 | %0,6 | %0,2 | +0,5 |
| TİP | 242 | %0,6 | %1,0 | %1,7 | −1,1 |
| Yeniden Refah | 192 | %0,5 | %0,7 | %2,8 | −2,4 |
| AP | 146 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Millet | 103 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BBP | 102 | %0,2 | %0,2 | %1,0 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 87 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 73 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 71 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| ANAP | 64 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| AB | 63 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 41 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 28 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Milli Yol | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 19 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 17 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Uzunköprü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 165 | 48.716 | 43.959 | %90,2 | 42.265 | 1.694 |
Uzunköprü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alıç Köyü | CHP | %42,8 | %35,6 | %94,0 | 218 |
| Altınyazı Köyü | CHP | %50,4 | %25,4 | %91,8 | 257 |
| Aslıhan Köyü | CHP | %47,3 | %20,1 | %90,2 | 457 |
| Aşçıoğlu Mahallesi | AK Parti | %12,7 | %7,7 | %87,5 | 2.258 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %36,9 | %30,3 | %90,3 | 3.528 |
| Balaban Köyü | CHP | %54,6 | %28,4 | %94,2 | 293 |
| Balabankoru Köyü | İYİ Parti | %33,9 | %38,2 | %91,4 | 325 |
| Başağıl Köyü | CHP | %53,4 | %21,3 | %91,6 | 298 |
| Bayramlı Köyü | CHP | %60,1 | %21,3 | %91,5 | 329 |
| Beykonağı Köyü | CHP | %53,5 | %12,8 | %98,0 | 99 |
| Bıldır Köyü | İYİ Parti | %22,5 | %43,3 | %93,6 | 141 |
| Büyük Şehsuvarbey Mahallesi | CHP | %38,1 | %33,7 | %90,1 | 3.030 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %34,4 | %29,8 | %89,6 | 5.513 |
| Çakmakköy | CHP | %50,3 | %22,2 | %92,0 | 226 |
| Çalıköy | CHP | %63,0 | %19,9 | %93,9 | 230 |
| Çavuşlu Köyü | CHP | %32,1 | %10,3 | %87,8 | 304 |
| Çiftlikköy | CHP | %61,2 | %21,7 | %88,7 | 150 |
| Çobanpınarı Köyü | CHP | %68,8 | %11,7 | %104,1 | 74 |
| Çöpköy Mahallesi | CHP | %39,3 | %19,0 | %89,5 | 910 |
| Danişment Köyü | CHP | %33,2 | %14,3 | %89,7 | 232 |
| Değirmenci Köyü | CHP | %48,9 | %15,8 | %87,6 | 233 |
| Demirtaş Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %18,5 | %91,1 | 214 |
| Dereköy | CHP | %60,2 | %21,7 | %94,5 | 564 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %23,2 | %18,0 | %91,8 | 539 |
| Eskiköy | CHP | %48,4 | %23,9 | %91,5 | 176 |
| Gazihalil Köyü | CHP | %45,3 | %24,8 | %92,0 | 163 |
| Gazimehmet Köyü | CHP | %51,0 | %20,1 | %89,4 | 236 |
| Gemici Köyü | CHP | %42,2 | %27,3 | %91,1 | 146 |
| Habib Hoca Mahallesi | CHP | %35,7 | %33,0 | %90,6 | 2.592 |
| Halise Hatun Mahallesi | CHP | %40,5 | %33,0 | %90,0 | 1.612 |
| Hamidiye Köyü | CHP | %43,5 | %15,7 | %93,8 | 208 |
| Hamitli Köyü | CHP | %45,5 | %31,1 | %90,8 | 271 |
| Harmanlı Köyü | AK Parti | %26,8 | %18,4 | %93,6 | 656 |
| Hasanpınar Köyü | CHP | %45,8 | %15,9 | %90,5 | 389 |
| Kadıköy | CHP | %41,0 | %23,1 | %88,4 | 155 |
| Karabürçek Köyü | CHP | %42,2 | %27,4 | %93,9 | 294 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %27,6 | %27,0 | %94,6 | 372 |
| Karayayla Köyü | CHP | %32,7 | %22,6 | %95,4 | 175 |
| Kavacık Köyü | CHP | %40,3 | %33,2 | %94,8 | 595 |
| Kavak Mahallesi | CHP | %35,2 | %29,8 | %88,1 | 1.582 |
| Kavakayazma Köyü | AK Parti | %26,0 | %31,5 | %97,1 | 136 |
| Kırcasalih-Balaban Mahallesi | CHP | %66,4 | %17,4 | %90,8 | 292 |
| Kırcasalih-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %42,0 | %30,7 | %94,3 | 870 |
| Kırcasalih-İstiklal Mahallesi | CHP | %29,3 | %26,6 | %90,0 | 452 |
| Kırcasalih-Okullar Mahallesi | CHP | %45,9 | %22,0 | %91,8 | 645 |
| Kırkkavak Köyü | CHP | %34,6 | %28,2 | %92,3 | 426 |
| Kırköy | İYİ Parti | %27,4 | %37,2 | %95,9 | 195 |
| Kiremitçisalih Köyü | CHP | %44,1 | %26,6 | %88,2 | 338 |
| Kurdu Köyü | AK Parti | %12,2 | %24,4 | %87,6 | 194 |
| Kurtbey Köyü | CHP | %52,7 | %25,2 | %90,9 | 1.031 |
| Kurttepe Köyü | CHP | %46,6 | %15,5 | %95,5 | 67 |
| Küçük Şehsuvarbey Mahallesi | AK Parti | %28,2 | %14,1 | %85,7 | 343 |
| Maksutlu Köyü | AK Parti | %15,7 | %14,0 | %90,5 | 390 |
| Malkoçköy | CHP | %45,8 | %26,4 | %92,4 | 314 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %30,1 | %24,8 | %88,2 | 1.351 |
| Mescit Mahallesi | AK Parti | %25,6 | %20,4 | %86,9 | 3.298 |
| Meşeli Köyü | CHP | %45,8 | %19,4 | %95,1 | 82 |
| Muhacirkadı Köyü | CHP | %47,4 | %18,8 | %89,7 | 224 |
| Muradiye Cami Mahallesi | İYİ Parti | %33,5 | %36,9 | %89,9 | 870 |
| Muradiye Mahallesi | CHP | %43,5 | %32,8 | %87,8 | 2.089 |
| Ömerbey Köyü | CHP | %46,2 | %37,2 | %89,3 | 169 |
| Rızaefendi Mahallesi | CHP | %37,9 | %33,5 | %89,8 | 1.212 |
| Saçlımüsellim Köyü | CHP | %36,0 | %29,2 | %98,9 | 91 |
| Salarlı Köyü | İYİ Parti | %28,1 | %36,6 | %91,7 | 567 |
| Sazlımalkoç Köyü | CHP | %63,0 | %11,5 | %92,6 | 297 |
| Sığırcılı Köyü | CHP | %37,8 | %30,8 | %89,8 | 196 |
| Sipahi Köyü | CHP | %42,4 | %21,0 | %92,5 | 265 |
| Sultanşah Köyü | CHP | %50,8 | %20,7 | %92,7 | 193 |
| Süleymaniye Köyü | CHP | %60,7 | %24,8 | %92,3 | 401 |
| Turnacı Köyü | CHP | %43,4 | %21,5 | %94,3 | 230 |
| Türkobası Köyü | CHP | %50,0 | %20,2 | %94,1 | 185 |
| Yağmurca Köyü | CHP | %52,5 | %23,7 | %92,4 | 595 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %68,8 | %18,0 | %92,2 | 664 |
İlgili sonuçlar