Çınar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Çınar Mahallesi sonuçlarında CHP %50,2 ile birinci, AK Parti %18,8 ile ikinci; fark 31,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 25,0 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,1 (+6,4 puan). CHP oy oranında Maltepe ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 44 sandık, 16.447 kayıtlı seçmen. Katılım %91,2 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çınar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çınar Mahallesi, Maltepe, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇınar MahallesiMaltepeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP7.454%50,2%39,0%28,3%25,2+25,0
AK Parti2.792%18,8%27,7%35,4%34,9−16,1
İYİ Parti1.695%11,4%9,4%8,2%9,8+1,6
TİP1.202%8,1%6,2%4,1%1,7+6,4
MHP498%3,4%5,0%6,0%9,9−6,6
Zafer Partisi307%2,1%2,5%2,8%2,3−0,2
Yeşil Sol Parti274%1,8%4,5%8,1%8,8−6,9
Yeniden Refah165%1,1%1,9%3,3%2,8−1,7
Memleket145%1,0%1,0%1,0%0,9+0,0
BBP84%0,6%0,8%0,8%1,0−0,4
Vatan Partisi24%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TKP23%0,2%0,2%0,1%0,1+0,0
AP20%0,1%0,2%0,1%0,2−0,1
ANAP17%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
SOL Parti12%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Genç Parti11%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
GBP9%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Millet6%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
AB5%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH5%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HAK-PAR4%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
HKP4%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Milli Yol2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Çınar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4416.44715.002%91,214.843159

Maltepe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler