Esenkent Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Esenkent Mahallesi sonuçlarında CHP %34,5 ile birinci, AK Parti %32,9 ile ikinci; fark 1,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 9,3 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %4,8 (+3,1 puan). CHP oy oranında Maltepe ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 13'üncü sırada. 41 sandık, 14.697 kayıtlı seçmen. Katılım %89,9 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Esenkent Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Esenkent Mahallesi, Maltepe, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyEsenkent MahallesiMaltepeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.452%34,5%39,0%28,3%25,2+9,3
AK Parti4.245%32,9%27,7%35,4%34,9−2,0
İYİ Parti1.013%7,9%9,4%8,2%9,8−2,0
Yeşil Sol Parti779%6,0%4,5%8,1%8,8−2,7
MHP722%5,6%5,0%6,0%9,9−4,3
TİP618%4,8%6,2%4,1%1,7+3,1
Zafer Partisi310%2,4%2,5%2,8%2,3+0,1
Yeniden Refah233%1,8%1,9%3,3%2,8−1,0
BBP129%1,0%0,8%0,8%1,0+0,0
Memleket106%0,8%1,0%1,0%0,9−0,1
Genç Parti26%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
AP22%0,2%0,2%0,1%0,2−0,0
TKP19%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
ANAP17%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi16%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
SOL Parti13%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP10%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Millet7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR7%0,1%0,0%0,0%0,1−0,0
AB6%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP4%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Milli Yol2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
YP2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Esenkent Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4114.69713.211%89,912.896315

Maltepe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler