Gülensu Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Gülensu Mahallesi sonuçlarında CHP %53,9 ile birinci, AK Parti %17,3 ile ikinci; fark 36,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 28,8 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,0 (+6,2 puan). CHP oy oranında Maltepe ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 30 sandık, 11.367 kayıtlı seçmen. Katılım %91,4 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Gülensu Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gülensu Mahallesi, Maltepe, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyGülensu MahallesiMaltepeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP5.451%53,9%39,0%28,3%25,2+28,8
AK Parti1.745%17,3%27,7%35,4%34,9−17,7
Yeşil Sol Parti913%9,0%4,5%8,1%8,8+0,3
TİP805%8,0%6,2%4,1%1,7+6,2
İYİ Parti397%3,9%9,4%8,2%9,8−5,9
MHP265%2,6%5,0%6,0%9,9−7,3
Zafer Partisi131%1,3%2,5%2,8%2,3−1,0
Yeniden Refah85%0,8%1,9%3,3%2,8−2,0
Memleket47%0,5%1,0%1,0%0,9−0,5
TKP34%0,3%0,2%0,1%0,1+0,2
BBP31%0,3%0,8%0,8%1,0−0,7
SOL Parti25%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
AP23%0,2%0,2%0,1%0,2+0,0
Genç Parti15%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
TKH11%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
GBP10%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
AB9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
ANAP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Vatan Partisi5%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol5%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Millet4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR4%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
HKP3%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
YP2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Gülensu Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3011.36710.385%91,410.108277

Maltepe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler