Akıncılar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Akıncılar Mahallesi sonuçlarında CHP %41,0 ile birinci, AK Parti %24,8 ile ikinci; fark 16,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 15,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,3 (+5,5 puan). CHP oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 24'üncü sırada. 25 sandık, 9.071 kayıtlı seçmen. Katılım %91,5 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Akıncılar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Akıncılar Mahallesi, Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyAkıncılar MahallesiBucaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.354%41,0%38,4%41,1%25,2+15,9
AK Parti2.024%24,8%26,2%24,3%34,9−10,2
İYİ Parti1.253%15,3%12,4%11,5%9,8+5,5
Yeşil Sol Parti474%5,8%9,3%7,5%8,8−3,0
MHP357%4,4%5,1%5,1%9,9−5,6
Zafer Partisi243%3,0%2,9%2,4%2,3+0,7
Memleket112%1,4%1,3%1,2%0,9+0,4
Yeniden Refah61%0,7%0,9%0,9%2,8−2,1
Genç Parti53%0,6%0,5%0,4%0,2+0,4
GBP37%0,5%0,1%0,1%0,0+0,4
BBP28%0,3%0,5%0,5%1,0−0,6
TKP26%0,3%0,3%0,2%0,1+0,2
AP23%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
SOL Parti13%0,2%0,2%0,1%0,1+0,0
ANAP9%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
AB8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKH5%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
HKP4%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Milli Yol4%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
YP4%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HAK-PAR3%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
Akıncılar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
259.0718.303%91,58.173130

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler