Yıldız Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Yıldız Mahallesi sonuçlarında CHP %36,3 ile birinci, AK Parti %28,5 ile ikinci; fark 7,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 11,1 puan üstünde. CHP oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 32'nci sırada. 50 sandık, 18.314 kayıtlı seçmen. Katılım %89,1 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yıldız Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yıldız Mahallesi, Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyYıldız MahallesiBucaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP5.801%36,3%38,4%41,1%25,2+11,1
AK Parti4.568%28,5%26,2%24,3%34,9−6,4
Yeşil Sol Parti1.779%11,1%9,3%7,5%8,8+2,3
İYİ Parti1.598%10,0%12,4%11,5%9,8+0,2
MHP872%5,4%5,1%5,1%9,9−4,5
Zafer Partisi465%2,9%2,9%2,4%2,3+0,6
Memleket220%1,4%1,3%1,2%0,9+0,4
Yeniden Refah165%1,0%0,9%0,9%2,8−1,8
Genç Parti88%0,5%0,5%0,4%0,2+0,3
BBP76%0,5%0,5%0,5%1,0−0,5
AP46%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
TKP42%0,3%0,3%0,2%0,1+0,1
SOL Parti35%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
ANAP24%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi20%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
GBP17%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Millet13%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH13%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
AB12%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR7%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
Milli Yol7%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HKP6%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
YP5%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Yıldız Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
5018.31416.315%89,116.002313

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler