Çamlıkule Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Çamlıkule Mahallesi sonuçlarında CHP %33,9 ile birinci, AK Parti %29,6 ile ikinci; fark 4,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 8,7 puan üstünde. Yeşil Sol Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,7 (+6,0 puan). CHP oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 34'üncü sırada. 44 sandık, 16.150 kayıtlı seçmen. Katılım %89,6 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çamlıkule Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çamlıkule Mahallesi, Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇamlıkule MahallesiBucaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.795%33,9%38,4%41,1%25,2+8,7
AK Parti4.182%29,6%26,2%24,3%34,9−5,4
Yeşil Sol Parti2.086%14,7%9,3%7,5%8,8+6,0
İYİ Parti1.294%9,1%12,4%11,5%9,8−0,7
MHP762%5,4%5,1%5,1%9,9−4,5
Zafer Partisi307%2,2%2,9%2,4%2,3−0,1
Memleket128%0,9%1,3%1,2%0,9−0,0
Yeniden Refah115%0,8%0,9%0,9%2,8−2,0
BBP100%0,7%0,5%0,5%1,0−0,3
Genç Parti62%0,4%0,5%0,4%0,2+0,2
TKP39%0,3%0,3%0,2%0,1+0,2
AP33%0,2%0,3%0,3%0,2+0,0
SOL Parti33%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
AB19%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
Millet16%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
ANAP15%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi14%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
GBP14%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
TKH11%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
HAK-PAR6%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
YP6%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Milli Yol2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Çamlıkule Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4416.15014.466%89,614.148318

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler