Cihanbeyli 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Cihanbeyli sonuçlarında AK Parti %34,2 ile birinci, Yeşil Sol Parti %29,0 ile ikinci; fark 5,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 0,7 puan altında. Yeşil Sol Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,0 (+20,2 puan). 47 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çimen Mahallesi (%83,6); Yeşil Sol Parti en güçlü Yapalı Mahallesi (%75,8). Katılım %76,2 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Cihanbeyli 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Cihanbeyli, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Cihanbeyli | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.473 | %34,2 | %47,6 | %34,9 | −0,7 |
| Yeşil Sol Parti | 8.010 | %29,0 | %2,6 | %8,8 | +20,2 |
| CHP | 3.391 | %12,3 | %13,2 | %25,2 | −12,9 |
| MHP | 3.208 | %11,6 | %14,3 | %9,9 | +1,7 |
| İYİ Parti | 1.246 | %4,5 | %8,8 | %9,8 | −5,3 |
| Yeniden Refah | 741 | %2,7 | %5,2 | %2,8 | −0,2 |
| Zafer Partisi | 384 | %1,4 | %3,0 | %2,3 | −0,9 |
| SOL Parti | 217 | %0,8 | %0,1 | %0,1 | +0,6 |
| BBP | 153 | %0,6 | %2,0 | %1,0 | −0,4 |
| Memleket | 148 | %0,5 | %0,9 | %0,9 | −0,4 |
| TİP | 138 | %0,5 | %0,3 | %1,7 | −1,2 |
| AP | 73 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| ANAP | 67 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 41 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 38 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 27 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 14 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Cihanbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 131 | 37.648 | 28.697 | %76,2 | 27.660 | 1.037 |
Cihanbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeşil Sol Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağabeyli Mahallesi | AK Parti | %57,2 | %0,2 | %93,8 | 520 |
| Ahirigüzel Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %3,5 | %91,9 | 124 |
| Atçeken Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %10,5 | %83,7 | 1.764 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %9,9 | %84,4 | 1.525 |
| Beyliova Mahallesi | AK Parti | %82,5 | %2,5 | %96,4 | 83 |
| Böğrüdelik Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %5,2 | %86,3 | 336 |
| Bulduk Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %26,4 | %52,0 | %41,8 | 1.082 |
| Büyükbeşkavak Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %21,1 | %60,9 | %73,3 | 886 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %17,3 | %83,4 | 2.499 |
| Çimen Mahallesi | AK Parti | %83,6 | %10,7 | %64,3 | 255 |
| Çöl Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %29,4 | %58,4 | %75,4 | 614 |
| Damlakuyu Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %1,5 | %72,7 | 282 |
| Gemecik Mahallesi | AK Parti | %42,4 | %1,9 | %79,1 | 206 |
| Göktepe Mahallesi | AK Parti | %30,4 | %23,5 | %83,4 | 1.255 |
| Gölyazı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %11,3 | %71,1 | %68,2 | 2.050 |
| Günyüzü Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %36,4 | %48,5 | %84,7 | 1.269 |
| Hodoğlu Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %0,5 | %86,1 | 505 |
| İnsuyu Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %0,8 | %80,9 | 608 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %0,0 | %93,8 | 65 |
| Kandil Mahallesi | AK Parti | %46,1 | %40,2 | %69,3 | 1.222 |
| Karabağ Mahallesi | MHP | %34,2 | %0,5 | %83,2 | 1.859 |
| Karatepe Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %3,4 | %91,3 | 277 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %10,8 | %83,1 | 1.557 |
| Kayı Mahallesi | MHP | %17,7 | %0,0 | %88,2 | 93 |
| Kelhasan Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %23,6 | %59,1 | %41,0 | 712 |
| Kırkışla Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %35,2 | %46,6 | %81,3 | 556 |
| Kocatepe Mahallesi | CHP | %16,7 | %13,3 | %96,8 | 31 |
| Korkmazlar Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %25,4 | %67,4 | 92 |
| Köprübaşı Mahallesi | AK Parti | %30,1 | %26,3 | %82,6 | 2.413 |
| Kuşça Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %12,9 | %66,5 | %59,1 | 998 |
| Küçükbeşkavak Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %26,8 | %63,8 | 351 |
| Kütükuşağı Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %37,1 | %52,2 | 979 |
| Mutlukonak Mahallesi | AK Parti | %81,0 | %4,8 | %63,8 | 69 |
| Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %1,6 | %86,8 | 448 |
| Sağlık Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %14,9 | %69,6 | %76,9 | 438 |
| Sığırcık Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %0,0 | %94,3 | 105 |
| Taşpınar Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %17,1 | %90,8 | 2.338 |
| Turanlar Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %25,6 | %64,3 | %55,0 | 249 |
| Tüfekçipınar Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %1,4 | %78,7 | 94 |
| Uzuncayayla Mahallesi | AK Parti | %59,3 | %0,0 | %96,8 | 95 |
| Üzerliktepe Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %12,3 | %98,7 | 76 |
| Yapalı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %13,1 | %75,8 | %77,7 | 912 |
| Yeniceoba Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %20,3 | %55,6 | %65,3 | 4.311 |
| Yeniyayla Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %3,6 | %96,6 | 87 |
| Yeşilöz Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %13,4 | %81,9 | 1.083 |
| Yünlükuyu Mahallesi | AK Parti | %62,0 | %26,0 | %85,7 | 63 |
| Zaferiye Mahallesi | AK Parti | %82,9 | %5,9 | %81,6 | 212 |
İlgili sonuçlar