Hadim 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Hadim sonuçlarında AK Parti %45,7 ile birinci, MHP %15,6 ile ikinci; fark 30,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 10,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,6 (+5,7 puan). 32 mahalle ve köy arasından 28'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sarnıç Mahallesi (%76,9); MHP en güçlü Yukarıeşenler Mahallesi (%53,1). Katılım %88,4 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hadim 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Hadim, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hadim | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.409 | %45,7 | %47,6 | %34,9 | +10,7 |
| MHP | 1.163 | %15,6 | %14,3 | %9,9 | +5,7 |
| CHP | 1.149 | %15,4 | %13,2 | %25,2 | −9,8 |
| İYİ Parti | 824 | %11,0 | %8,8 | %9,8 | +1,2 |
| Yeniden Refah | 390 | %5,2 | %5,2 | %2,8 | +2,4 |
| Zafer Partisi | 130 | %1,7 | %3,0 | %2,3 | −0,5 |
| BBP | 126 | %1,7 | %2,0 | %1,0 | +0,7 |
| Memleket | 41 | %0,5 | %0,9 | %0,9 | −0,4 |
| AP | 37 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| Yeşil Sol Parti | 19 | %0,3 | %2,6 | %8,8 | −8,5 |
| ANAP | 16 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 12 | %0,2 | %0,3 | %1,7 | −1,6 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| GBP | 7 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Hadim seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 45 | 8.744 | 7.733 | %88,4 | 7.463 | 270 |
Hadim mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Armağanlar Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %11,4 | %85,4 | 397 |
| Aşağı Hadim Mahallesi | CHP | %22,2 | %5,1 | %90,2 | 297 |
| Aşağı Mernek Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %12,5 | %97,0 | 33 |
| Aşağıeşenler Mahallesi | CHP | %23,3 | %28,5 | %88,0 | 407 |
| Bademli Mahallesi | AK Parti | %55,1 | %17,9 | %90,1 | 342 |
| Beyreli Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %15,7 | %94,3 | 141 |
| Bolat Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %6,7 | %93,8 | 658 |
| Çiftepınar Mahallesi | AK Parti | %69,4 | %11,3 | %101,6 | 63 |
| Dedemli Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %13,8 | %77,6 | 682 |
| Dolhanlar Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %13,3 | %85,5 | 207 |
| Dülgerler Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %9,9 | %88,1 | 118 |
| Eğiste Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %15,1 | %93,6 | 545 |
| Fakılar Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %10,7 | %90,6 | 64 |
| Gaziler Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %8,1 | %92,8 | 166 |
| Gerez Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %17,7 | %87,4 | 349 |
| Gezlevi Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %17,1 | %84,5 | 1.042 |
| Göynükkışla Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %28,4 | %92,3 | 417 |
| Hocalar Mahallesi | CHP | %19,4 | %6,5 | %84,5 | 129 |
| İğdeören Mahallesi | AK Parti | %63,6 | %21,2 | %97,1 | 34 |
| Kalınağıl Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %14,1 | %87,6 | 89 |
| Kaplanlı Mahallesi | AK Parti | %69,8 | %9,4 | %98,2 | 56 |
| Küplüce Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %29,9 | %96,5 | 86 |
| Mernek Mahallesi | AK Parti | %39,0 | %29,9 | %83,0 | 94 |
| Oduncu Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %8,1 | %90,5 | 42 |
| Sarnıç Mahallesi | AK Parti | %76,9 | %2,6 | %94,1 | 85 |
| Selahattin Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %37,5 | %97,0 | 67 |
| Taşpınar Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %11,7 | %87,7 | 1.324 |
| Umurlar Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %19,0 | %101,7 | 58 |
| Yağcı Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %16,3 | %86,4 | 242 |
| Yelmez Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %7,0 | %94,7 | 152 |
| Yenikonak Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %16,0 | %92,2 | 192 |
| Yukarıeşenler Mahallesi | MHP | %30,1 | %53,1 | %86,1 | 166 |
İlgili sonuçlar