Ateşbaz Veli Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Ateşbaz Veli Mahallesi sonuçlarında AK Parti %50,0 ile birinci, CHP %14,0 ile ikinci; fark 36,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 15,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,9 (+3,0 puan). AK Parti oy oranında Meram ilçesindeki 69 mahalle ve köy arasında 58'inci sırada. 9 sandık, 3.090 kayıtlı seçmen. Katılım %91,6 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Ateşbaz Veli Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ateşbaz Veli Mahallesi, Meram, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyAteşbaz Veli MahallesiMeramKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti1.394%50,0%54,2%47,6%34,9+15,1
CHP391%14,0%10,3%13,2%25,2−11,1
MHP360%12,9%13,0%14,3%9,9+3,0
İYİ Parti283%10,2%7,5%8,8%9,8+0,4
Yeniden Refah134%4,8%6,0%5,2%2,8+2,0
Zafer Partisi80%2,9%3,0%3,0%2,3+0,6
BBP57%2,0%2,3%2,0%1,0+1,1
Memleket20%0,7%0,8%0,9%0,9−0,2
Yeşil Sol Parti16%0,6%0,9%2,6%8,8−8,2
AP6%0,2%0,3%0,4%0,2+0,0
TİP5%0,2%0,3%0,3%1,7−1,5
ANAP5%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
Vatan Partisi3%0,1%0,0%0,1%0,1+0,0
Millet2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKP2%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
Ateşbaz Veli Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
93.0902.831%91,62.78645

Meram ilçesindeki diğer mahalle ve köyler