Harmancık Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Harmancık Mahallesi sonuçlarında AK Parti %61,3 ile birinci, MHP %12,7 ile ikinci; fark 48,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 26,3 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,3 (+4,4 puan). AK Parti oy oranında Meram ilçesindeki 69 mahalle ve köy arasında 30'uncu sırada. 19 sandık, 6.839 kayıtlı seçmen. Katılım %92,5 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Harmancık Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Harmancık Mahallesi, Meram, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyHarmancık MahallesiMeramKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti3.785%61,3%54,2%47,6%34,9+26,3
MHP784%12,7%13,0%14,3%9,9+2,8
Yeniden Refah448%7,3%6,0%5,2%2,8+4,4
CHP308%5,0%10,3%13,2%25,2−20,2
İYİ Parti262%4,2%7,5%8,8%9,8−5,6
Yeşil Sol Parti178%2,9%0,9%2,6%8,8−5,9
Zafer Partisi140%2,3%3,0%3,0%2,3−0,0
BBP129%2,1%2,3%2,0%1,0+1,1
Memleket35%0,6%0,8%0,9%0,9−0,4
AP16%0,3%0,3%0,4%0,2+0,1
ANAP13%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
TİP9%0,1%0,3%0,3%1,7−1,6
HAK-PAR6%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HKP3%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi3%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
TKP2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
Millet1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Harmancık Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
196.8396.329%92,56.179150

Meram ilçesindeki diğer mahalle ve köyler