Konevi Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Konevi Mahallesi sonuçlarında AK Parti %32,0 ile birinci, CHP %27,6 ile ikinci; fark 4,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 2,9 puan altında. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,3 (+4,5 puan). AK Parti oy oranında Meram ilçesindeki 69 mahalle ve köy arasında 69'uncu sırada. 18 sandık, 6.726 kayıtlı seçmen. Katılım %88,9 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Konevi Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Konevi Mahallesi, Meram, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKonevi MahallesiMeramKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti1.883%32,0%54,2%47,6%34,9−2,9
CHP1.622%27,6%10,3%13,2%25,2+2,4
İYİ Parti839%14,3%7,5%8,8%9,8+4,5
MHP601%10,2%13,0%14,3%9,9+0,3
Zafer Partisi293%5,0%3,0%3,0%2,3+2,7
Yeniden Refah239%4,1%6,0%5,2%2,8+1,2
BBP113%1,9%2,3%2,0%1,0+0,9
Memleket66%1,1%0,8%0,9%0,9+0,2
TİP62%1,1%0,3%0,3%1,7−0,7
Yeşil Sol Parti55%0,9%0,9%2,6%8,8−7,8
AP25%0,4%0,3%0,4%0,2+0,2
Millet7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi6%0,1%0,0%0,1%0,1+0,0
ANAP4%0,1%0,2%0,2%0,1−0,1
HAK-PAR4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP4%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
TKP3%0,1%0,0%0,1%0,1−0,1
SOL Parti2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
HKP1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Konevi Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
186.7265.978%88,95.88296

Meram ilçesindeki diğer mahalle ve köyler