Armutalan Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Armutalan Mahallesi sonuçlarında CHP %42,2 ile birinci, AK Parti %19,4 ile ikinci; fark 22,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 17,1 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,7 (+6,9 puan). CHP oy oranında Marmaris ilçesindeki 25 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 48 sandık, 17.453 kayıtlı seçmen. Katılım %87,7 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Armutalan Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Armutalan Mahallesi, Marmaris, Muğla, Türkiye karşılaştırması
PartiOyArmutalan MahallesiMarmarisMuğlaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP6.367%42,2%41,9%37,6%25,2+17,1
AK Parti2.919%19,4%19,9%23,6%34,9−15,6
İYİ Parti2.044%13,6%14,7%17,3%9,8+3,8
TİP1.305%8,7%7,3%5,7%1,7+6,9
Yeşil Sol Parti744%4,9%4,5%3,3%8,8−3,8
MHP735%4,9%4,9%6,0%9,9−5,0
Zafer Partisi289%1,9%2,2%1,7%2,3−0,4
Memleket254%1,7%1,6%1,2%0,9+0,8
Yeniden Refah69%0,5%0,5%0,6%2,8−2,4
Genç Parti62%0,4%0,4%0,3%0,2+0,2
BBP32%0,2%0,3%0,3%1,0−0,8
ANAP29%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
AP27%0,2%0,2%0,3%0,2−0,0
TKP23%0,2%0,2%0,2%0,1+0,0
SOL Parti23%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi20%0,1%0,2%0,2%0,1+0,0
Millet10%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP5%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
TKH4%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
YP2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Armutalan Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4817.45315.309%87,715.075234

Marmaris ilçesindeki diğer mahalle ve köyler