Çamdibi Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Çamdibi Mahallesi sonuçlarında CHP %46,4 ile birinci, İYİ Parti %16,4 ile ikinci; fark 30,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 21,2 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,4 (+6,5 puan). CHP oy oranında Marmaris ilçesindeki 25 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 8 sandık, 2.906 kayıtlı seçmen. Katılım %90,5 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çamdibi Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çamdibi Mahallesi, Marmaris, Muğla, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇamdibi MahallesiMarmarisMuğlaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.203%46,4%41,9%37,6%25,2+21,2
İYİ Parti424%16,4%14,7%17,3%9,8+6,5
AK Parti413%15,9%19,9%23,6%34,9−19,0
TİP201%7,8%7,3%5,7%1,7+6,0
MHP98%3,8%4,9%6,0%9,9−6,1
Yeşil Sol Parti72%2,8%4,5%3,3%8,8−6,0
Zafer Partisi49%1,9%2,2%1,7%2,3−0,4
Memleket49%1,9%1,6%1,2%0,9+1,0
Yeniden Refah16%0,6%0,5%0,6%2,8−2,2
Genç Parti10%0,4%0,4%0,3%0,2+0,2
BBP10%0,4%0,3%0,3%1,0−0,6
Vatan Partisi9%0,3%0,2%0,2%0,1+0,2
AP6%0,2%0,2%0,3%0,2+0,0
ANAP4%0,2%0,2%0,2%0,1+0,0
TKP2%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
SOL Parti2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Millet2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol2%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH2%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Çamdibi Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
82.9062.629%90,52.59336

Marmaris ilçesindeki diğer mahalle ve köyler