Hisarönü Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Hisarönü Mahallesi sonuçlarında CHP %42,3 ile birinci, AK Parti %24,5 ile ikinci; fark 17,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 17,1 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,7 (+5,0 puan). CHP oy oranında Marmaris ilçesindeki 25 mahalle ve köy arasında 11'inci sırada. 8 sandık, 2.668 kayıtlı seçmen. Katılım %87,7 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Hisarönü Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Hisarönü Mahallesi, Marmaris, Muğla, Türkiye karşılaştırması
PartiOyHisarönü MahallesiMarmarisMuğlaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP964%42,3%41,9%37,6%25,2+17,1
AK Parti559%24,5%19,9%23,6%34,9−10,4
İYİ Parti294%12,9%14,7%17,3%9,8+3,1
TİP152%6,7%7,3%5,7%1,7+5,0
MHP93%4,1%4,9%6,0%9,9−5,8
Yeşil Sol Parti57%2,5%4,5%3,3%8,8−6,3
Zafer Partisi36%1,6%2,2%1,7%2,3−0,7
Memleket26%1,1%1,6%1,2%0,9+0,2
Yeniden Refah16%0,7%0,5%0,6%2,8−2,1
AP14%0,6%0,2%0,3%0,2+0,4
BBP10%0,4%0,3%0,3%1,0−0,5
ANAP8%0,4%0,2%0,2%0,1+0,2
Genç Parti7%0,3%0,4%0,3%0,2+0,1
TKP6%0,3%0,2%0,2%0,1+0,1
Vatan Partisi5%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
Millet2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP2%0,1%0,0%0,1%0,1+0,0
SOL Parti1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Hisarönü Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
82.6682.341%87,72.28061

Marmaris ilçesindeki diğer mahalle ve köyler