Sulusaray 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sulusaray sonuçlarında AK Parti %39,0 ile birinci, MHP %29,7 ile ikinci; fark 9,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 4,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,7 (+19,8 puan). 18 mahalle ve köy arasından 13'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Tekkeyeni Köyü (%74,7); MHP en güçlü Malum Seyit Tekke Mahallesi (%46,7). Katılım %90,5 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sulusaray 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sulusaray, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sulusaray | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.657 | %39,0 | %36,6 | %34,9 | +4,0 |
| MHP | 1.262 | %29,7 | %22,1 | %9,9 | +19,8 |
| BBP | 445 | %10,5 | %2,8 | %1,0 | +9,5 |
| CHP | 334 | %7,9 | %20,4 | %25,2 | −17,3 |
| İYİ Parti | 206 | %4,8 | %11,2 | %9,8 | −5,0 |
| Yeniden Refah | 175 | %4,1 | %2,3 | %2,8 | +1,3 |
| Memleket | 44 | %1,0 | %0,5 | %0,9 | +0,1 |
| Zafer Partisi | 34 | %0,8 | %1,4 | %2,3 | −1,5 |
| ANAP | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 6 | %0,1 | %0,3 | %8,8 | −8,6 |
| HAK-PAR | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 5 | %0,1 | %0,3 | %1,7 | −1,6 |
| HKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| SOL Parti | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| GBP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| TKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Sulusaray seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 4.791 | 4.335 | %90,5 | 4.252 | 83 |
Sulusaray mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanyurt Köyü | AK Parti | %53,5 | %14,1 | %88,9 | 198 |
| Alpudere Köyü | AK Parti | %67,9 | %11,2 | %86,2 | 218 |
| Arpacıkaraçay Köyü | AK Parti | %61,7 | %21,3 | %87,0 | 54 |
| Balıkhisar Köyü | AK Parti | %64,0 | %24,0 | %93,6 | 109 |
| Ballıkaya Köyü | AK Parti | %56,8 | %16,8 | %86,7 | 150 |
| Bayazıt Köyü | CHP | %2,5 | %0,6 | %85,7 | 196 |
| Belpınar Köyü | AK Parti | %58,4 | %12,4 | %79,3 | 116 |
| Buğdaylı Köyü | AK Parti | %59,4 | %25,0 | %99,0 | 103 |
| Çime Köyü | CHP | %9,3 | %0,9 | %86,6 | 127 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %30,6 | %37,9 | %92,2 | 756 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %31,4 | %90,2 | 1.308 |
| Ilıcak Köyü | AK Parti | %34,0 | %27,7 | %88,7 | 53 |
| Malum Seyit Tekke Mahallesi | MHP | %35,9 | %46,7 | %94,0 | 847 |
| Menderes Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %35,3 | %89,7 | 234 |
| Sarıyaprak Köyü | AK Parti | %66,7 | %8,6 | %79,9 | 134 |
| Selimiye Köyü | AK Parti | %62,9 | %5,7 | %105,9 | 34 |
| Tekkeyeni Köyü | AK Parti | %74,7 | %18,1 | %95,5 | 89 |
| Uylubağı Köyü | MHP | %25,8 | %32,3 | %95,4 | 65 |
İlgili sonuçlar