Buca 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Buca sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %65,2 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %34,8 ile ikinci; fark 30,3 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%48,1) 17,1 puan üstünde. 47 mahalle ve köy arasından 40'ında Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Vali Rahmi Bey Mahallesi (%79,1); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Yıldızlar Mahallesi (%85,2). Katılım %85,7 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Buca 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Buca | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 217.897 | %65,2 | %67,1 | %48,1 | +17,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 116.517 | %34,8 | %32,9 | %51,9 | −17,1 |
Buca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 1.076 | 393.997 | 337.505 | %85,7 | 334.414 | 3.091 |
Buca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| 29 Ekim Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 | %45,2 | %87,4 | 1.057 |
| Adatepe Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 | %27,1 | %83,7 | 14.004 |
| Akıncılar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 | %31,9 | %88,0 | 9.077 |
| Atatürk Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 | %29,1 | %84,6 | 14.677 |
| Aydoğdu Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 | %32,7 | %88,8 | 6.978 |
| Barış Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 | %27,0 | %87,8 | 10.765 |
| Belenbaşı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 | %44,9 | %93,3 | 1.154 |
| Buca Koop Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,4 | %26,6 | %87,4 | 15.017 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 | %29,0 | %88,9 | 3.507 |
| Çağdaş Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 | %29,2 | %90,2 | 1.983 |
| Çaldıran Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 | %52,6 | %86,0 | 2.897 |
| Çamlık Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 | %44,8 | %86,6 | 7.372 |
| Çamlıkule Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 | %38,3 | %85,5 | 16.166 |
| Çamlıpınar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 | %35,3 | %82,0 | 8.935 |
| Dicle Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 | %40,9 | %87,0 | 4.835 |
| Doğancılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 | %56,4 | %88,9 | 235 |
| Dumlupınar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,3 | %23,7 | %86,2 | 3.155 |
| Efeler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,9 | %25,1 | %88,2 | 15.749 |
| Fırat Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 | %41,0 | %83,6 | 16.063 |
| Gaziler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 | %32,8 | %88,1 | 4.786 |
| Göksu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 | %51,7 | %83,2 | 21.270 |
| Güven Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 | %24,4 | %86,6 | 5.516 |
| Hürriyet Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 | %28,4 | %87,0 | 11.702 |
| İnkılap Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 | %26,9 | %87,4 | 7.831 |
| İnönü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 | %50,2 | %83,9 | 14.187 |
| İzkent Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 | %29,8 | %87,8 | 4.132 |
| Karacaağaç Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,0 | %49,0 | %88,3 | 676 |
| Karanfil Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 | %33,1 | %86,9 | 3.206 |
| Kaynaklar Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,6 | %61,4 | %90,6 | 1.232 |
| Kırklar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 | %41,7 | %86,3 | 1.378 |
| Kozağaç Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,7 | %31,3 | %86,2 | 16.728 |
| Kuruçeşme Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 | %23,4 | %82,4 | 12.284 |
| Laleli Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 | %30,0 | %85,3 | 5.752 |
| Menderes Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 | %24,2 | %88,2 | 10.940 |
| Murathan Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 | %29,1 | %90,5 | 2.999 |
| Mustafa Kemal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 | %51,9 | %84,1 | 14.564 |
| Seyhan Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 | %41,2 | %85,7 | 2.075 |
| Şirinkapı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 | %34,5 | %85,2 | 3.282 |
| Ufuk Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 | %40,5 | %84,5 | 13.120 |
| Vali Rahmi Bey Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 | %20,9 | %86,4 | 6.911 |
| Yaylacık Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 | %32,3 | %85,9 | 13.731 |
| Yenigün Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 | %35,1 | %86,5 | 16.550 |
| Yeşilbağlar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 | %44,8 | %82,3 | 14.081 |
| Yıldız Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 | %37,9 | %84,9 | 18.332 |
| Yıldızlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %14,8 | %85,2 | %83,8 | 464 |
| Yiğitler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 | %26,2 | %87,1 | 11.566 |
| Zafer Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 | %40,2 | %80,7 | 1.076 |
İlgili sonuçlar