Urla 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Urla sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %79,2 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %20,8 ile ikinci; fark 58,5 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%48,1) 31,1 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 36'sında Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Bademler Mahallesi (%94,6); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Zeytineli Mahallesi (%56,9). Katılım %88,1 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Urla 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Urla, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Urla | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 41.079 | %79,2 | %67,1 | %48,1 | +31,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.766 | %20,8 | %32,9 | %51,9 | −31,1 |
Urla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 173 | 59.242 | 52.213 | %88,1 | 51.845 | 368 |
Urla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altıntaş Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 | %23,1 | %86,4 | 2.691 |
| Atatürk Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 | %18,7 | %87,8 | 3.486 |
| Bademler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 | %5,4 | %93,6 | 1.813 |
| Balıklıova Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 | %22,4 | %86,5 | 1.045 |
| Barbaros Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 | %15,1 | %93,4 | 365 |
| Birgi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 | %24,1 | %92,8 | 153 |
| Camiatik Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 | %31,6 | %86,5 | 682 |
| Çamlıçay Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,0 | %17,0 | %89,8 | 2.301 |
| Demircili Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 | %33,0 | %92,3 | 207 |
| Denizli Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,1 | %15,9 | %87,1 | 3.086 |
| Gülbahçe Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 | %15,8 | %86,0 | 2.850 |
| Güvendik Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 | %15,6 | %88,7 | 2.648 |
| Hacı İsa Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,4 | %18,6 | %87,6 | 1.318 |
| İçmeler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 | %22,2 | %86,6 | 2.541 |
| İskele Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,1 | %16,9 | %89,2 | 2.451 |
| Kadıovacık Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 | %38,5 | %87,7 | 252 |
| Kalabak Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 | %18,7 | %86,3 | 3.965 |
| Kuşçular Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 | %41,4 | %88,0 | 2.796 |
| M.fevzi Çakmak Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 | %23,4 | %88,6 | 2.629 |
| Naipli Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 | %30,7 | %92,8 | 250 |
| Nohutalan Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 | %35,8 | %88,7 | 141 |
| Ovacık Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 | %19,5 | %113,9 | 137 |
| Özbek Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 | %16,0 | %90,3 | 1.377 |
| Rüstem Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 | %23,3 | %85,0 | 1.010 |
| Sıra Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 | %32,9 | %84,8 | 2.429 |
| Şirinkent Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 | %15,6 | %89,4 | 1.530 |
| Torasan Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 | %21,3 | %87,3 | 1.263 |
| Uzunkuyu Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 | %21,2 | %92,2 | 371 |
| Yağcılar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 | %11,1 | %91,1 | 481 |
| Yaka Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 | %23,3 | %86,3 | 3.942 |
| Yelaltı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 | %20,4 | %87,6 | 2.622 |
| Yeni Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 | %19,2 | %88,0 | 566 |
| Yenice Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 | %14,7 | %93,3 | 815 |
| Yenikent Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 | %9,1 | %91,9 | 2.540 |
| Zeytinalanı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 | %28,6 | %88,2 | 1.819 |
| Zeytineli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 | %56,9 | %92,4 | 341 |
| Zeytinler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 | %35,7 | %89,7 | 329 |
İlgili sonuçlar