Derepazarı 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Derepazarı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %84,1 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %15,9 ile ikinci; fark 68,2 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 32,2 puan üstünde. 18 mahalle ve köy arasından 18'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kirazdağı Köyü (%92,5); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Merkez Mahallesi (%35,3). Katılım %88,8 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Derepazarı 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Derepazarı, Rize, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Derepazarı | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.099 | %84,1 | %75,9 | %51,9 | +32,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 776 | %15,9 | %24,1 | %48,1 | −32,2 |
Derepazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 5.566 | 4.940 | %88,8 | 4.875 | 65 |
Derepazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahattinpaşa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 | %9,9 | %92,0 | 200 |
| Bürücek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 | %21,6 | %88,5 | 157 |
| Çakmakçılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 | %10,3 | %88,8 | 196 |
| Çalışkanlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 | %21,2 | %95,8 | 118 |
| Çeşmeköy | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 | %19,5 | %82,3 | 232 |
| Çukurlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 | %9,1 | %80,8 | 224 |
| Eriklimanı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 | %21,2 | %85,9 | 814 |
| Esentepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 | %10,1 | %94,9 | 255 |
| Fıçıcılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 | %10,9 | %90,8 | 402 |
| Kirazdağı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 | %7,5 | %93,1 | 479 |
| Maltepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 | %9,0 | %96,6 | 291 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 | %35,3 | %86,4 | 499 |
| Sandıktaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 | %15,7 | %87,5 | 200 |
| Sarıyer Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 | %13,7 | %92,1 | 214 |
| Subaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 | %13,3 | %91,3 | 252 |
| Tersane Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 | %12,0 | %86,3 | 541 |
| Uzunkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 | %29,6 | %86,3 | 190 |
| Yanıktaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 | %10,9 | %86,4 | 302 |
İlgili sonuçlar