Hemşin 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Hemşin sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %65,3 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %34,7 ile ikinci; fark 30,6 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 13,4 puan üstünde. 12 mahalle ve köy arasından 10'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Leventköy (%78,0); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Hilal Köyü (%84,6). Katılım %82,9 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hemşin 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Hemşin, Rize, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Hemşin | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.148 | %65,3 | %75,9 | %51,9 | +13,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 610 | %34,7 | %24,1 | %48,1 | −13,4 |
Hemşin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 13 | 2.163 | 1.794 | %82,9 | 1.758 | 36 |
Hemşin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyamaç Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 | %28,1 | %79,5 | 195 |
| Bahar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 | %26,8 | %87,8 | 131 |
| Bilenköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %37,5 | %62,5 | %82,6 | 69 |
| Çamlıtepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 | %48,1 | %86,8 | 91 |
| Hilal Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %15,4 | %84,6 | %96,4 | 55 |
| Kantarlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 | %40,4 | %80,0 | 145 |
| Leventköy | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 | %22,0 | %83,3 | 132 |
| Mutlu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 | %29,3 | %86,9 | 289 |
| Nurluca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 | %31,5 | %81,0 | 116 |
| Ortaköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 | %32,7 | %81,6 | 626 |
| Yaltkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 | %43,5 | %83,1 | 166 |
| Yeniköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 | %24,1 | %77,7 | 148 |
İlgili sonuçlar