Huzur Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Huzur Mahallesi sonuçlarında CHP %62,2 ile birinci, AK Parti %20,5 ile ikinci; fark 41,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 26,4 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %4,0 (+3,6 puan). CHP oy oranında Çankaya ilçesindeki 123 mahalle ve köy arasında 76'ncı sırada. 39 sandık, 13.500 kayıtlı seçmen. Katılım %78,6 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Huzur Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Huzur Mahallesi, Çankaya, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyHuzur MahallesiÇankayaAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP6.421%62,2%65,4%50,2%35,8+26,4
AK Parti2.117%20,5%15,5%28,7%33,0−12,5
Zafer Partisi456%4,4%5,2%2,8%1,9+2,5
TİP413%4,0%6,1%1,1%0,4+3,6
Yeniden Refah255%2,5%1,4%4,5%6,8−4,3
İYİ Parti204%2,0%1,7%2,9%4,6−2,6
DEM Parti92%0,9%1,0%0,8%5,4−4,5
DEVA Partisi67%0,6%0,4%0,3%0,4+0,3
Büyük Birlik63%0,6%0,4%1,2%1,2−0,6
TKP53%0,5%0,5%0,2%0,3+0,2
Saadet49%0,5%0,4%0,6%1,2−0,7
BTP29%0,3%0,2%0,2%0,3−0,0
Memleket25%0,2%0,4%0,2%0,2+0,0
Vatan Partisi15%0,1%0,2%0,1%0,1+0,1
EMEP12%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
SOL Parti11%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
ANAP8%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
HKP8%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
DSP6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Bağımsızlar5%0,0%0,1%0,2%0,9−0,9
HÜDA PAR5%0,0%0,1%0,1%0,6−0,5
DP5%0,0%0,1%0,1%0,4−0,3
Milli Yol4%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Millet3%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
YTP2%0,0%0,3%0,1%0,0−0,0
AP2%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Huzur Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3913.50010.607%78,610.331276

Çankaya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler