İlkbahar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İlkbahar Mahallesi sonuçlarında CHP %66,1 ile birinci, AK Parti %14,3 ile ikinci; fark 51,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 30,3 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,7 (+6,2 puan). CHP oy oranında Çankaya ilçesindeki 123 mahalle ve köy arasında 54'üncü sırada. 35 sandık, 12.122 kayıtlı seçmen. Katılım %75,7 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İlkbahar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İlkbahar Mahallesi, Çankaya, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİlkbahar MahallesiÇankayaAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP5.914%66,1%65,4%50,2%35,8+30,3
AK Parti1.276%14,3%15,5%28,7%33,0−18,8
TİP598%6,7%6,1%1,1%0,4+6,2
Zafer Partisi509%5,7%5,2%2,8%1,9+3,8
İYİ Parti162%1,8%1,7%2,9%4,6−2,8
DEM Parti122%1,4%1,0%0,8%5,4−4,1
Yeniden Refah102%1,1%1,4%4,5%6,8−5,7
DEVA Partisi44%0,5%0,4%0,3%0,4+0,1
Memleket38%0,4%0,4%0,2%0,2+0,2
Büyük Birlik29%0,3%0,4%1,2%1,2−0,9
Saadet26%0,3%0,4%0,6%1,2−0,9
TKP23%0,3%0,5%0,2%0,3−0,0
BTP21%0,2%0,2%0,2%0,3−0,1
DP15%0,2%0,1%0,1%0,4−0,2
Vatan Partisi13%0,1%0,2%0,1%0,1+0,1
DSP13%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HKP10%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
Bağımsızlar7%0,1%0,1%0,2%0,9−0,9
SOL Parti7%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
EMEP6%0,1%0,2%0,1%0,0+0,0
YTP5%0,1%0,3%0,1%0,0+0,0
HÜDA PAR5%0,1%0,1%0,1%0,6−0,5
ANAP3%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Millet1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
AP1%0,0%0,1%0,0%0,0−0,0
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
İlkbahar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3512.1229.179%75,78.952227

Çankaya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler