İstiklal Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İstiklal Mahallesi sonuçlarında CHP %47,2 ile birinci, MHP %38,2 ile ikinci; fark 9,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 11,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,2 (+32,3 puan). CHP oy oranında Polatlı ilçesindeki 95 mahalle ve köy arasında 58'inci sırada. 12 sandık, 4.107 kayıtlı seçmen. Katılım %72,4 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstiklal Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İstiklal Mahallesi, Polatlı, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİstiklal MahallesiPolatlıAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.348%47,2%47,9%50,2%35,8+11,4
MHP1.092%38,2%38,0%5,2%6,0+32,3
Yeniden Refah220%7,7%7,4%4,5%6,8+0,9
İYİ Parti79%2,8%1,9%2,9%4,6−1,8
DEVA Partisi45%1,6%1,7%0,3%0,4+1,2
Saadet19%0,7%1,0%0,6%1,2−0,5
Memleket12%0,4%0,4%0,2%0,2+0,2
Bağımsızlar10%0,4%0,2%0,2%0,9−0,6
HÜDA PAR9%0,3%0,2%0,1%0,6−0,3
Milli Yol8%0,3%0,4%0,0%0,0+0,2
Vatan Partisi6%0,2%0,1%0,1%0,1+0,2
YTP2%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
HKP2%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
TKP1%0,0%0,2%0,2%0,3−0,2
Millet1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
DSP1%0,0%0,2%0,1%0,1−0,1
İstiklal Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
124.1072.972%72,42.855117

Polatlı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler