Polatlı 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Polatlı sonuçlarında CHP %47,9 ile birinci, MHP %38,0 ile ikinci; fark 9,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 12,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,0 (+32,1 puan). 95 mahalle ve köy arasından 74'ünde CHP önde. CHP en güçlü Sakarya Mahallesi (%77,9); MHP en güçlü Gündoğan Mahallesi (%86,2). Katılım %77,3 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Polatlı 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Polatlı, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Polatlı | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 33.715 | %47,9 | %50,2 | %35,8 | +12,1 |
| MHP | 26.768 | %38,0 | %5,2 | %6,0 | +32,1 |
| Yeniden Refah | 5.198 | %7,4 | %4,5 | %6,8 | +0,6 |
| İYİ Parti | 1.353 | %1,9 | %2,9 | %4,6 | −2,7 |
| DEVA Partisi | 1.168 | %1,7 | %0,3 | %0,4 | +1,3 |
| Saadet | 673 | %1,0 | %0,6 | %1,2 | −0,2 |
| Milli Yol | 252 | %0,4 | %0,0 | %0,0 | +0,3 |
| Memleket | 247 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 168 | %0,2 | %0,2 | %0,9 | −0,7 |
| TKP | 144 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 122 | %0,2 | %0,1 | %0,6 | −0,4 |
| DSP | 106 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 99 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| EMEP | 97 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HKP | 96 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| YTP | 87 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 81 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Polatlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 332 | 96.009 | 74.256 | %77,3 | 70.374 | 3.882 |
Polatlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adatoprakpınar Mahallesi | CHP | %52,1 | %35,1 | %63,4 | 164 |
| Avdanlı Mahallesi | CHP | %61,3 | %33,8 | %100,0 | 82 |
| Avşar Mahallesi | CHP | %69,4 | %25,0 | %105,7 | 35 |
| Babayakup Mahallesi | MHP | %45,7 | %46,8 | %95,1 | 206 |
| Basrı Mahallesi | MHP | %41,5 | %48,9 | %85,8 | 1.660 |
| Beşköprü Mahallesi | CHP | %57,0 | %35,0 | %95,2 | 105 |
| Beyceğiz Mahallesi | CHP | %53,8 | %43,4 | %93,2 | 249 |
| Beylikköprü Mahallesi | CHP | %53,2 | %36,5 | %89,6 | 492 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %50,8 | %36,7 | %69,7 | 7.618 |
| Çamlıca Mahallesi | MHP | %38,4 | %42,6 | %82,9 | 800 |
| Çanakçı Mahallesi | MHP | %40,7 | %47,1 | %91,6 | 166 |
| Çekirdeksiz Mahallesi | CHP | %54,8 | %32,2 | %92,1 | 178 |
| Çimenceğiz Mahallesi | CHP | %59,7 | %29,9 | %101,3 | 78 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %51,3 | %32,7 | %76,0 | 1.418 |
| Eskikarsak Mahallesi | CHP | %60,9 | %29,8 | %92,4 | 172 |
| Eskiköseler Mahallesi | CHP | %44,5 | %41,2 | %97,8 | 225 |
| Eskipolatlı Mahallesi | CHP | %61,5 | %32,6 | %92,5 | 147 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %43,4 | %41,0 | %75,2 | 7.731 |
| Gazi Mahallesi | CHP | %53,4 | %35,7 | %77,7 | 4.767 |
| Gedikli Mahallesi | CHP | %74,6 | %18,6 | %98,5 | 68 |
| Gençali Mahallesi | CHP | %43,2 | %39,8 | %85,9 | 149 |
| Gülpınar Mahallesi | CHP | %70,1 | %12,5 | %94,5 | 164 |
| Gülveren Mahallesi | CHP | %47,9 | %33,7 | %77,5 | 1.166 |
| Gümüşyaka Mahallesi | CHP | %48,2 | %47,1 | %98,9 | 90 |
| Gündoğan Mahallesi | MHP | %11,7 | %86,2 | %101,0 | 98 |
| Güreş Mahallesi | MHP | %32,2 | %60,6 | %88,6 | 219 |
| Hacımusa Mahallesi | CHP | %59,5 | %15,3 | %87,2 | 149 |
| Hacımuslu Mahallesi | CHP | %48,6 | %39,4 | %92,6 | 122 |
| Hacıosmanoğlu Mahallesi | MHP | %32,4 | %46,2 | %88,6 | 176 |
| Hacıtuğrul Mahallesi | CHP | %54,9 | %31,4 | %94,3 | 174 |
| Hıdırşeyh Mahallesi | CHP | %55,8 | %35,1 | %102,6 | 78 |
| Ilıca Mahallesi | CHP | %57,9 | %25,2 | %96,6 | 179 |
| İğciler Mahallesi | MHP | %35,4 | %39,7 | %96,4 | 443 |
| İnler Mahallesi | CHP | %62,3 | %16,4 | %88,6 | 343 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %47,2 | %38,2 | %72,4 | 4.107 |
| Kabak Mahallesi | CHP | %33,3 | %30,4 | %97,9 | 145 |
| Karaahmet Mahallesi | CHP | %51,9 | %38,8 | %94,4 | 301 |
| Karabenli Mahallesi | CHP | %44,9 | %30,4 | %74,7 | 99 |
| Karacaahmet Mahallesi | CHP | %48,0 | %44,9 | %93,6 | 218 |
| Karahamzalı Mahallesi | MHP | %16,4 | %72,3 | %92,2 | 575 |
| Karailyas Mahallesi | CHP | %50,9 | %43,1 | %92,7 | 316 |
| Karakaya Mahallesi | CHP | %59,2 | %36,6 | %97,3 | 74 |
| Karakuyu Mahallesi | CHP | %73,0 | %23,0 | %88,4 | 86 |
| Karapınar Mahallesi | MHP | %37,1 | %40,9 | %85,7 | 294 |
| Karayavşan Mahallesi | CHP | %72,7 | %24,2 | %86,1 | 79 |
| Kargalı Mahallesi | CHP | %57,4 | %36,9 | %92,8 | 362 |
| Kayabaşı Mahallesi | CHP | %53,6 | %29,8 | %89,6 | 106 |
| Kıranharmanı Mahallesi | CHP | %59,3 | %27,1 | %93,9 | 163 |
| Kızılcakışla Mahallesi | MHP | %39,2 | %45,9 | %89,4 | 85 |
| Kocahacılı Mahallesi | CHP | %58,2 | %31,6 | %103,1 | 96 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %50,2 | %33,4 | %73,0 | 4.665 |
| Kuşcu Mahallesi | CHP | %64,4 | %29,5 | %94,8 | 308 |
| Macun Mahallesi | MHP | %27,2 | %61,7 | %87,0 | 216 |
| Mehmetakif Mahallesi | CHP | %43,1 | %42,8 | %75,8 | 5.683 |
| Müslüm Mahallesi | CHP | %57,5 | %33,0 | %90,8 | 249 |
| Oğuzlar Mahallesi | CHP | %61,0 | %29,9 | %98,8 | 84 |
| Olukpınar Mahallesi | CHP | %45,3 | %45,3 | %83,8 | 148 |
| Ömerler Mahallesi | MHP | %32,2 | %59,3 | %94,2 | 359 |
| Ördekgölü Mahallesi | MHP | %38,7 | %50,5 | %93,5 | 108 |
| Özyurt Mahallesi | CHP | %60,1 | %17,9 | %89,2 | 212 |
| Poyraz Mahallesi | MHP | %34,0 | %55,9 | %97,3 | 259 |
| Sabanca Mahallesi | CHP | %47,4 | %32,9 | %96,4 | 83 |
| Sakarya Mahallesi | CHP | %77,9 | %10,6 | %90,8 | 119 |
| Sarıhalil Mahallesi | MHP | %15,2 | %76,1 | %98,6 | 142 |
| Sarıoba Mahallesi | CHP | %63,6 | %29,1 | %93,9 | 541 |
| Sazlar Mahallesi | CHP | %64,8 | %30,6 | %90,7 | 257 |
| Sinanlı Mahallesi | CHP | %45,7 | %34,3 | %83,1 | 89 |
| Sincik Mahallesi | Yeniden Refah | %29,8 | %12,8 | %46,2 | 104 |
| Sivri Mahallesi | CHP | %46,9 | %44,1 | %85,6 | 180 |
| Şabanözü Mahallesi | CHP | %66,4 | %24,7 | %93,6 | 438 |
| Şehitlik Mahallesi | CHP | %50,2 | %37,1 | %76,7 | 18.885 |
| Şentepe Mahallesi | CHP | %46,3 | %38,7 | %74,6 | 11.999 |
| Şeyhali Mahallesi | CHP | %55,2 | %38,6 | %98,1 | 156 |
| Şıhahmetli Mahallesi | CHP | %41,3 | %31,8 | %83,3 | 233 |
| Taşpınar Mahallesi | MHP | %40,6 | %48,4 | %93,3 | 75 |
| Tatlıkuyu Mahallesi | CHP | %57,1 | %30,1 | %88,3 | 154 |
| Toydemir Mahallesi | CHP | %48,6 | %40,5 | %95,1 | 41 |
| Tüfekçioğlu Mahallesi | CHP | %45,4 | %8,2 | %83,7 | 123 |
| Türkkarsak Mahallesi | CHP | %54,9 | %38,0 | %88,0 | 167 |
| Türktaciri Mahallesi | MHP | %43,1 | %43,6 | %93,1 | 203 |
| Uzunbey Mahallesi | CHP | %44,8 | %28,4 | %59,1 | 396 |
| Üçpınar Mahallesi | CHP | %56,2 | %38,9 | %93,4 | 183 |
| Yağcıoğlu Mahallesi | CHP | %54,5 | %37,5 | %95,5 | 334 |
| Yağmurbaba Mahallesi | CHP | %50,0 | %38,3 | %105,2 | 58 |
| Yaralı Mahallesi | CHP | %62,9 | %32,2 | %99,3 | 148 |
| Yassıhüyük Mahallesi | CHP | %50,0 | %45,3 | %97,5 | 203 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %44,9 | %40,4 | %71,7 | 2.474 |
| Yenice Mahallesi | MHP | %44,1 | %53,8 | %93,1 | 102 |
| Yenidoğan Mahallesi | CHP | %73,4 | %23,4 | %93,2 | 103 |
| Yeniköseler Mahallesi | CHP | %71,6 | %24,2 | %92,0 | 363 |
| Yenimehmetli Mahallesi | CHP | %65,3 | %26,1 | %93,5 | 199 |
| Yeşilöz Mahallesi | CHP | %61,6 | %10,7 | %85,8 | 212 |
| Yıldızlı Mahallesi | MHP | %40,7 | %54,7 | %94,7 | 94 |
| Yüzükbaşı Mahallesi | CHP | %32,3 | %25,0 | %88,5 | 200 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %42,7 | %37,2 | %71,6 | 7.643 |
İlgili sonuçlar