Bayramiç 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bayramiç sonuçlarında CHP %43,5 ile birinci, AK Parti %32,6 ile ikinci; fark 11,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 7,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,3 (+15,4 puan). 4 mahalle ve köy arasından 4'ünde CHP önde. CHP en güçlü Camicedit Mahallesi (%45,1); AK Parti en güçlü Tepecik Mahallesi (%36,9). Katılım %87,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayramiç 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bayramiç, Çanakkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bayramiç | Çanakkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.669 | %43,5 | %42,8 | %35,8 | +7,7 |
| AK Parti | 3.494 | %32,6 | %31,3 | %33,0 | −0,5 |
| MHP | 2.287 | %21,3 | %3,6 | %6,0 | +15,4 |
| İYİ Parti | 91 | %0,8 | %17,1 | %4,6 | −3,8 |
| Zafer Partisi | 84 | %0,8 | %1,0 | %1,9 | −1,1 |
| Saadet | 43 | %0,4 | %0,2 | %1,2 | −0,8 |
| Yeniden Refah | 33 | %0,3 | %0,5 | %6,8 | −6,5 |
| Millet | 14 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,6 | −0,6 |
Bayramiç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 40 | 12.564 | 11.049 | %87,9 | 10.727 | 322 |
Bayramiç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Camicedit Mahallesi | CHP | %45,1 | %29,8 | %85,6 | 6.656 |
| Camikebir Mahallesi | CHP | %44,8 | %34,0 | %88,5 | 1.335 |
| Menderes Mahallesi | CHP | %38,1 | %34,7 | %93,4 | 1.954 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %43,3 | %36,9 | %89,6 | 2.619 |
İlgili sonuçlar