Cevat Paşa Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Cevat Paşa Mahallesi sonuçlarında CHP %48,4 ile birinci, İYİ Parti %32,7 ile ikinci; fark 15,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 12,7 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,7 (+28,1 puan). CHP oy oranında Çanakkale Merkez ilçesindeki 7 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 50 sandık, 16.406 kayıtlı seçmen. Katılım %78,0 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cevat Paşa Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Cevat Paşa Mahallesi, Çanakkale Merkez, Çanakkale, Türkiye karşılaştırması
PartiOyCevat Paşa MahallesiÇanakkale MerkezÇanakkaleTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP6.055%48,4%39,7%42,8%35,8+12,7
İYİ Parti4.090%32,7%36,9%17,1%4,6+28,1
AK Parti1.813%14,5%18,3%31,3%33,0−18,5
Zafer Partisi200%1,6%1,5%1,0%1,9−0,3
DEM Parti98%0,8%1,7%1,1%5,4−4,6
TKP72%0,6%0,4%0,2%0,3+0,3
Yeniden Refah34%0,3%0,4%0,5%6,8−6,5
Gelecek Partisi20%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
BTP19%0,2%0,1%0,1%0,3−0,1
EMEP19%0,2%0,1%0,0%0,0+0,1
DEVA Partisi17%0,1%0,1%0,1%0,4−0,2
Büyük Birlik14%0,1%0,2%0,2%1,2−1,1
Saadet13%0,1%0,2%0,2%1,2−1,1
Memleket13%0,1%0,1%0,0%0,2−0,1
HÜDA PAR5%0,0%0,1%0,1%0,6−0,6
DSP4%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
Vatan Partisi4%0,0%0,1%0,0%0,1−0,0
TKH4%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HKP4%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Bağımsızlar2%0,0%0,0%0,9%0,9−0,9
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Cevat Paşa Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
5016.40612.792%78,012.501291

Çanakkale Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler