İsmetpaşa Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İsmetpaşa Mahallesi sonuçlarında İYİ Parti %39,6 ile birinci, CHP %35,6 ile ikinci; fark 4,0 puan. İYİ Parti burada Türkiye ortalamasının (%4,6) 35,0 puan üstünde. İYİ Parti oy oranında Çanakkale Merkez ilçesindeki 7 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 53 sandık, 17.578 kayıtlı seçmen. Katılım %76,0 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İsmetpaşa Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İsmetpaşa Mahallesi, Çanakkale Merkez, Çanakkale, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİsmetpaşa MahallesiÇanakkale MerkezÇanakkaleTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
İYİ Parti5.159%39,6%36,9%17,1%4,6+35,0
CHP4.638%35,6%39,7%42,8%35,8−0,2
AK Parti2.628%20,2%18,3%31,3%33,0−12,9
Zafer Partisi183%1,4%1,5%1,0%1,9−0,5
DEM Parti139%1,1%1,7%1,1%5,4−4,4
Yeniden Refah56%0,4%0,4%0,5%6,8−6,4
TKP40%0,3%0,4%0,2%0,3+0,0
Büyük Birlik34%0,3%0,2%0,2%1,2−0,9
Saadet24%0,2%0,2%0,2%1,2−1,0
HÜDA PAR19%0,1%0,1%0,1%0,6−0,5
Gelecek Partisi18%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
EMEP17%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
DEVA Partisi13%0,1%0,1%0,1%0,4−0,3
Memleket11%0,1%0,1%0,0%0,2−0,2
BTP10%0,1%0,1%0,1%0,3−0,2
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,0%0,1+0,0
Bağımsızlar6%0,0%0,0%0,9%0,9−0,9
DSP6%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
HKP5%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Millet2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
İsmetpaşa Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
5317.57813.364%76,013.020344

Çanakkale Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler