Düvenci Beldesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Düvenci Beldesi sonuçlarında AK Parti %35,6 ile birinci, MHP %31,2 ile ikinci; fark 4,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 2,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,2 (+25,3 puan). 8 mahalle ve köy arasından 4'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Düvenci-İkipınar Mahallesi (%56,9); MHP en güçlü Düvenci-Kultak Mahallesi (%46,7). Katılım %91,2 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Düvenci Beldesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Düvenci Beldesi, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Düvenci Beldesi | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 407 | %35,6 | %37,6 | %33,0 | +2,6 |
| MHP | 357 | %31,2 | %15,5 | %6,0 | +25,3 |
| Büyük Birlik | 177 | %15,5 | %0,6 | %1,2 | +14,3 |
| Yeniden Refah | 120 | %10,5 | %10,1 | %6,8 | +3,7 |
| İYİ Parti | 49 | %4,3 | %3,8 | %4,6 | −0,3 |
| CHP | 22 | %1,9 | %27,3 | %35,8 | −33,9 |
| Saadet | 11 | %1,0 | %1,3 | %1,2 | −0,2 |
Düvenci Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 9 | 1.373 | 1.252 | %91,2 | 1.143 | 109 |
Düvenci Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Düvenci-Ataköy Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %13,5 | %96,4 | 56 |
| Düvenci-Fatih Sultan Mehmet Mahallesi | MHP | %32,1 | %34,2 | %87,7 | 244 |
| Düvenci-Gedikbekir Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %28,4 | %90,6 | 106 |
| Düvenci-İkipınar Mahallesi | AK Parti | %56,9 | %11,1 | %92,4 | 92 |
| Düvenci-Kışladeresi Mahallesi | MHP | %37,6 | %43,6 | %94,2 | 139 |
| Düvenci-Kultak Mahallesi | MHP | %44,0 | %46,7 | %93,7 | 95 |
| Düvenci-Mimarsinan Mahallesi | MHP | %18,3 | %32,2 | %89,6 | 250 |
| Düvenci-Yunusemre Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %29,0 | %91,8 | 391 |
İlgili sonuçlar