İskilip 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İskilip sonuçlarında AK Parti %41,9 ile birinci, MHP %30,7 ile ikinci; fark 11,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 8,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,7 (+24,7 puan). 14 mahalle ve köy arasından 14'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ekizoğlu Mahallesi (%50,4); MHP en güçlü Mutaflar Mahallesi (%37,0). Katılım %82,1 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İskilip 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İskilip, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İskilip | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.354 | %41,9 | %37,6 | %33,0 | +8,9 |
| MHP | 3.189 | %30,7 | %15,5 | %6,0 | +24,7 |
| Büyük Birlik | 1.089 | %10,5 | %0,6 | %1,2 | +9,3 |
| CHP | 695 | %6,7 | %27,3 | %35,8 | −29,1 |
| Yeniden Refah | 380 | %3,7 | %10,1 | %6,8 | −3,1 |
| İYİ Parti | 333 | %3,2 | %3,8 | %4,6 | −1,4 |
| DEVA Partisi | 156 | %1,5 | %0,4 | %0,4 | +1,1 |
| Zafer Partisi | 57 | %0,5 | %1,5 | %1,9 | −1,3 |
| Bağımsızlar | 53 | %0,5 | %0,6 | %0,9 | −0,4 |
| Saadet | 23 | %0,2 | %1,3 | %1,2 | −1,0 |
| BTP | 16 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| DSP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Gelecek Partisi | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 11 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
İskilip seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 13.449 | 11.044 | %82,1 | 10.394 | 650 |
İskilip mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahabey Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %29,1 | %82,8 | 2.236 |
| Büyüktaş Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %29,4 | %82,6 | 760 |
| Çavuş Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %26,1 | %81,3 | 423 |
| Ekizoğlu Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %21,5 | %86,0 | 315 |
| Erenler Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %32,6 | %79,6 | 1.498 |
| Hacıpiri Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %30,1 | %81,0 | 1.334 |
| Kaleboğazı Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %29,7 | %88,2 | 473 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %35,6 | %79,8 | 3.150 |
| Mutaflar Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %37,0 | %83,8 | 425 |
| Sakarya Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %22,1 | %84,8 | 454 |
| Tabakhane Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %32,7 | %84,6 | 350 |
| Ulaştepe Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %25,0 | %84,2 | 964 |
| Uludere Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %22,4 | %111,1 | 54 |
| Yenicami Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %29,7 | %82,6 | 1.013 |
İlgili sonuçlar