Oğuzlar 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Oğuzlar sonuçlarında CHP %36,5 ile birinci, AK Parti %28,4 ile ikinci; fark 8,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 0,7 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,1 (+27,2 puan). 7 mahalle ve köy arasından 4'ünde CHP önde. CHP en güçlü Birtatlı Mahallesi (%50,7); AK Parti en güçlü Asarçay Mahallesi (%53,7). Katılım %91,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Oğuzlar 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Oğuzlar, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Oğuzlar | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 768 | %36,5 | %27,3 | %35,8 | +0,7 |
| AK Parti | 598 | %28,4 | %37,6 | %33,0 | −4,6 |
| Bağımsızlar | 592 | %28,1 | %0,6 | %0,9 | +27,2 |
| BTP | 55 | %2,6 | %0,3 | %0,3 | +2,3 |
| MHP | 42 | %2,0 | %15,5 | %6,0 | −4,0 |
| Vatan Partisi | 17 | %0,8 | %0,1 | %0,1 | +0,7 |
| Yeniden Refah | 16 | %0,8 | %10,1 | %6,8 | −6,0 |
| İYİ Parti | 10 | %0,5 | %3,8 | %4,6 | −4,1 |
| Saadet | 8 | %0,4 | %1,3 | %1,2 | −0,8 |
Oğuzlar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 11 | 2.463 | 2.241 | %91,0 | 2.106 | 135 |
Oğuzlar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Asarçay Mahallesi | AK Parti | %25,6 | %53,7 | %97,8 | 92 |
| Birtatlı Mahallesi | CHP | %50,7 | %23,6 | %92,5 | 385 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %24,4 | %33,6 | %91,7 | 303 |
| Çeşme Mahallesi | CHP | %35,1 | %33,0 | %92,1 | 428 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %40,4 | %21,3 | %89,6 | 739 |
| Karadonlu Mahallesi | CHP | %33,4 | %31,0 | %86,7 | 346 |
| Kızılcapelit Mahallesi | Bağımsızlar | %24,6 | %28,2 | %94,7 | 170 |
İlgili sonuçlar