Sivrice 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Sivrice sonuçlarında Yeniden Refah %35,9 ile birinci, AK Parti %34,0 ile ikinci; fark 1,9 puan. Yeniden Refah burada Türkiye ortalamasının (%6,8) 29,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,0 (+23,0 puan). 7 mahalle ve köy arasından 3'ünde Yeniden Refah önde. Yeniden Refah en güçlü Sanayi Mahallesi (%50,9); AK Parti en güçlü Karaçalı Mahallesi (%47,3). Katılım %90,5 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sivrice 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Sivrice, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sivrice | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeniden Refah | 984 | %35,9 | %22,4 | %6,8 | +29,1 |
| AK Parti | 932 | %34,0 | %38,3 | %33,0 | +1,0 |
| MHP | 795 | %29,0 | %10,1 | %6,0 | +23,0 |
| Saadet | 13 | %0,5 | %7,0 | %1,2 | −0,7 |
| Zafer Partisi | 9 | %0,3 | %0,8 | %1,9 | −1,6 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,2 | %1,5 | %0,6 | −0,4 |
| BTP | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Sivrice seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 13 | 3.173 | 2.870 | %90,5 | 2.741 | 129 |
Sivrice mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeniden Refah | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | Yeniden Refah | %38,3 | %33,6 | %107,4 | 108 |
| Gölbaşı Mahallesi | AK Parti | %29,3 | %37,3 | %86,6 | 655 |
| Hazar Mahallesi | MHP | %29,3 | %33,9 | %94,4 | 752 |
| Karaçalı Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %47,3 | %97,5 | 121 |
| Kültür Mahallesi | AK Parti | %29,9 | %45,8 | %89,6 | 560 |
| Olgunlar Mahallesi | Yeniden Refah | %44,2 | %31,4 | %92,5 | 388 |
| Sanayi Mahallesi | Yeniden Refah | %50,9 | %17,5 | %84,6 | 589 |
İlgili sonuçlar