Yurtbaşı Beldesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Yurtbaşı Beldesi sonuçlarında AK Parti %52,3 ile birinci, DEVA Partisi %26,6 ile ikinci; fark 25,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 19,3 puan üstünde. DEVA Partisi Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,6 (+26,2 puan). 7 mahalle ve köy arasından 7'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yurtbaşı-Org. Eşref Bitlis Mahallesi (%73,0); DEVA Partisi en güçlü Yurtbaşı-Sanayi Mahallesi (%33,6). Katılım %83,5 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yurtbaşı Beldesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yurtbaşı Beldesi, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yurtbaşı Beldesi | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.224 | %52,3 | %38,3 | %33,0 | +19,3 |
| DEVA Partisi | 1.130 | %26,6 | %0,8 | %0,4 | +26,2 |
| Yeniden Refah | 524 | %12,3 | %22,4 | %6,8 | +5,5 |
| MHP | 291 | %6,8 | %10,1 | %6,0 | +0,9 |
| Saadet | 47 | %1,1 | %7,0 | %1,2 | −0,1 |
| Zafer Partisi | 36 | %0,8 | %0,8 | %1,9 | −1,0 |
Yurtbaşı Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 20 | 5.739 | 4.793 | %83,5 | 4.252 | 541 |
Yurtbaşı Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | DEVA Partisi | Katılım | Seçmen |
|---|
| Yurtbaşı-Akmezra Sahil Önü Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %16,4 | %98,1 | 314 |
| Yurtbaşı-Bağlar Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %27,0 | %80,3 | 650 |
| Yurtbaşı-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %28,7 | %81,4 | 1.999 |
| Yurtbaşı-Gülpınar Mahallesi | AK Parti | %50,7 | %17,8 | %86,9 | 444 |
| Yurtbaşı-Org. Eşref Bitlis Mahallesi | AK Parti | %73,0 | %15,4 | %92,5 | 483 |
| Yurtbaşı-Sanayi Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %33,6 | %79,4 | 1.085 |
| Yurtbaşı-Yeni Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %29,5 | %84,0 | 764 |
İlgili sonuçlar