Narman 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Narman sonuçlarında AK Parti %43,0 ile birinci, Büyük Birlik %27,0 ile ikinci; fark 16,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 10,0 puan üstünde. Büyük Birlik Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,0 (+25,8 puan). 46 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Alabalık Mahallesi (%72,3); Büyük Birlik en güçlü Mahmutçavuş Mahallesi (%87,6). Katılım %80,7 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Narman 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Narman, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Narman | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.989 | %43,0 | %40,7 | %33,0 | +10,0 |
| Büyük Birlik | 1.875 | %27,0 | %4,3 | %1,2 | +25,8 |
| İYİ Parti | 1.593 | %22,9 | %11,4 | %4,6 | +18,3 |
| Yeniden Refah | 329 | %4,7 | %19,0 | %6,8 | −2,1 |
| DEVA Partisi | 70 | %1,0 | %1,0 | %0,4 | +0,6 |
| CHP | 36 | %0,5 | %6,3 | %35,8 | −35,3 |
| Zafer Partisi | 20 | %0,3 | %3,5 | %1,9 | −1,6 |
| Saadet | 20 | %0,3 | %1,8 | %1,2 | −0,9 |
| BTP | 20 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
Narman seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 58 | 9.088 | 7.333 | %80,7 | 6.952 | 381 |
Narman mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Büyük Birlik | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alabalık Mahallesi | AK Parti | %72,3 | %12,3 | %83,7 | 172 |
| Alacayar Mahallesi | Büyük Birlik | %38,6 | %41,0 | %80,4 | 107 |
| Araköy Mahallesi | AK Parti | %48,8 | %18,0 | %88,2 | 204 |
| Aşağıyayla Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %31,8 | %61,1 | 36 |
| Başkale Mahallesi | AK Parti | %62,8 | %11,0 | %70,9 | 244 |
| Beyler Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %33,1 | %82,8 | 180 |
| Boğakale Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %27,6 | %90,7 | 118 |
| Camiikebir Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %10,8 | %83,5 | 514 |
| Camiisağır Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %10,8 | %82,9 | 1.272 |
| Çamlıyayla Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %40,0 | %77,0 | 74 |
| Çimenli Mahallesi | İYİ Parti | %33,3 | %5,7 | %80,7 | 109 |
| Dağyolu Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %28,2 | %87,5 | 136 |
| Demirdağ Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %15,5 | %80,0 | 75 |
| Ergazi Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %22,1 | %82,4 | 131 |
| Gökdağ Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %6,3 | %78,3 | 106 |
| Göllü Mahallesi | İYİ Parti | %29,9 | %24,7 | %86,5 | 215 |
| Güllüdağ Mahallesi | İYİ Parti | %11,8 | %23,5 | %48,6 | 35 |
| Güvenlik Mahallesi | İYİ Parti | %20,2 | %32,3 | %85,4 | 123 |
| Kamışözü Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %31,3 | %78,2 | 133 |
| Karadağ Mahallesi | Büyük Birlik | %36,4 | %51,5 | %82,2 | 45 |
| Karapınar Mahallesi | Büyük Birlik | %11,1 | %57,8 | %77,6 | 58 |
| Kışlaköy Mahallesi | İYİ Parti | %26,0 | %30,2 | %86,9 | 229 |
| Kilimli Mahallesi | Büyük Birlik | %28,4 | %43,2 | %76,0 | 100 |
| Koçkaya Mahallesi | Büyük Birlik | %41,9 | %50,6 | %77,4 | 468 |
| Koyunören Mahallesi | Büyük Birlik | %25,7 | %60,4 | %67,1 | 155 |
| Kuruçalı Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %21,0 | %80,9 | 204 |
| Mahmutçavuş Mahallesi | Büyük Birlik | %4,5 | %87,6 | %75,8 | 120 |
| Mercimekli Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %28,3 | %73,3 | 86 |
| Otlutepe Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %34,0 | %65,3 | 176 |
| Pınaryolu Mahallesi | Büyük Birlik | %25,6 | %37,2 | %60,3 | 73 |
| Samikale Mahallesi | İYİ Parti | %25,6 | %2,6 | %63,5 | 63 |
| Sapanlı Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %38,5 | %68,4 | 19 |
| Savaşçılar Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %29,4 | %77,8 | 27 |
| Serinsu Mahallesi | Büyük Birlik | %18,1 | %38,3 | %80,8 | 120 |
| Seyyid Ali Baba Mahallesi | İYİ Parti | %33,3 | %19,0 | %60,0 | 70 |
| Sülüklü Mahallesi | AK Parti | %69,4 | %12,9 | %84,2 | 76 |
| Sütpınar Mahallesi | Büyük Birlik | %13,2 | %64,7 | %88,9 | 342 |
| Şehitler Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %36,8 | %88,3 | 206 |
| Şekerli Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %34,4 | %80,1 | 608 |
| Taşburun Mahallesi | Büyük Birlik | %31,4 | %37,3 | %77,6 | 156 |
| Telli Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %32,7 | %86,8 | 68 |
| Toygarlı Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %40,4 | %77,3 | 75 |
| Tuzla Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %11,2 | %79,7 | 1.190 |
| Yanıktaş Mahallesi | Büyük Birlik | %22,8 | %56,9 | %88,8 | 143 |
| Yoldere Mahallesi | Büyük Birlik | %25,8 | %48,4 | %74,4 | 90 |
| Yukarıyayla Mahallesi | İYİ Parti | %25,6 | %25,6 | %94,2 | 137 |
İlgili sonuçlar