Goncalar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Goncalar Mahallesi sonuçlarında CHP %64,2 ile birinci, AK Parti %20,6 ile ikinci; fark 43,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 28,4 puan üstünde. CHP oy oranında Karşıyaka ilçesindeki 27 mahalle ve köy arasında 16'ncı sırada. 23 sandık, 7.804 kayıtlı seçmen. Katılım %79,1 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Goncalar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Goncalar Mahallesi, Karşıyaka, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyGoncalar MahallesiKarşıyakaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.885%64,2%64,8%48,8%35,8+28,4
AK Parti1.248%20,6%21,9%32,3%33,0−12,4
İYİ Parti351%5,8%3,7%3,7%4,6+1,2
Zafer Partisi225%3,7%3,3%2,5%1,9+1,8
DEM Parti93%1,5%2,1%3,9%5,4−3,9
TİP93%1,5%1,7%0,7%0,4+1,1
Yeniden Refah27%0,4%0,4%1,0%6,8−6,3
TKP27%0,4%0,5%0,4%0,3+0,2
Memleket26%0,4%0,4%0,7%0,2+0,2
DEVA Partisi18%0,3%0,3%0,3%0,4−0,1
Saadet10%0,2%0,2%0,4%1,2−1,0
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
DP7%0,1%0,1%0,7%0,4−0,3
Gelecek Partisi7%0,1%0,2%0,0%0,1+0,0
BTP5%0,1%0,2%0,3%0,3−0,2
HÜDA PAR5%0,1%0,1%0,2%0,6−0,5
HKP5%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
DSP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
AB Parti2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Ocak1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Goncalar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
237.8046.171%79,16.049122

Karşıyaka ilçesindeki diğer mahalle ve köyler