Tersane Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Tersane Mahallesi sonuçlarında CHP %66,9 ile birinci, AK Parti %20,2 ile ikinci; fark 46,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 31,1 puan üstünde. CHP oy oranında Karşıyaka ilçesindeki 27 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 16 sandık, 5.490 kayıtlı seçmen. Katılım %73,4 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tersane Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Tersane Mahallesi, Karşıyaka, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTersane MahallesiKarşıyakaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.630%66,9%64,8%48,8%35,8+31,1
AK Parti794%20,2%21,9%32,3%33,0−12,8
Zafer Partisi151%3,8%3,3%2,5%1,9+1,9
İYİ Parti130%3,3%3,7%3,7%4,6−1,3
DEM Parti69%1,8%2,1%3,9%5,4−3,7
TİP50%1,3%1,7%0,7%0,4+0,8
TKP18%0,5%0,5%0,4%0,3+0,2
Memleket17%0,4%0,4%0,7%0,2+0,2
Yeniden Refah15%0,4%0,4%1,0%6,8−6,4
DEVA Partisi14%0,4%0,3%0,3%0,4−0,0
BTP10%0,3%0,2%0,3%0,3−0,0
Vatan Partisi7%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Millet7%0,2%0,0%0,0%0,1+0,1
Saadet6%0,2%0,2%0,4%1,2−1,0
Gelecek Partisi3%0,1%0,2%0,0%0,1−0,0
DP2%0,1%0,1%0,7%0,4−0,3
HÜDA PAR2%0,1%0,1%0,2%0,6−0,5
DSP2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP2%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Ocak1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Tersane Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
165.4904.029%73,43.93198

Karşıyaka ilçesindeki diğer mahalle ve köyler