Altıntaş 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Altıntaş sonuçlarında MHP %36,4 ile birinci, AK Parti %27,3 ile ikinci; fark 9,1 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,0) 30,5 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,3 (+9,7 puan). 5 mahalle ve köy arasından 3'ünde MHP önde. MHP en güçlü Hürriyet Mahallesi (%44,3); AK Parti en güçlü Yeni Mahallesi (%47,5). Katılım %84,2 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Altıntaş 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Altıntaş, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Altıntaş | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 1.116 | %36,4 | %30,9 | %6,0 | +30,5 |
| AK Parti | 838 | %27,3 | %30,0 | %33,0 | −5,7 |
| İYİ Parti | 439 | %14,3 | %2,7 | %4,6 | +9,7 |
| Yeniden Refah | 304 | %9,9 | %13,3 | %6,8 | +3,1 |
| CHP | 197 | %6,4 | %19,3 | %35,8 | −29,4 |
| Büyük Birlik | 128 | %4,2 | %0,6 | %1,2 | +3,0 |
| Zafer Partisi | 20 | %0,7 | %0,8 | %1,9 | −1,2 |
| Saadet | 11 | %0,4 | %1,3 | %1,2 | −0,8 |
| BTP | 10 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
Altıntaş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 14 | 3.834 | 3.228 | %84,2 | 3.065 | 163 |
Altıntaş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bozbay Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %38,0 | %83,5 | 534 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %35,0 | %27,4 | %83,4 | 1.169 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %44,3 | %22,5 | %86,4 | 1.062 |
| İstiklal Mahallesi | MHP | %35,2 | %25,3 | %82,8 | 996 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %14,8 | %47,5 | %87,7 | 73 |
İlgili sonuçlar