Emet 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Emet sonuçlarında MHP %35,3 ile birinci, AK Parti %35,0 ile ikinci; fark 0,3 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,0) 29,4 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,4 (+8,8 puan). 8 mahalle ve köy arasından 5'inde MHP önde. MHP en güçlü Esentepe Mahallesi (%43,5); AK Parti en güçlü Dere Mahallesi (%41,3). Katılım %82,4 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Emet 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Emet, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Emet | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.314 | %35,3 | %30,9 | %6,0 | +29,4 |
| AK Parti | 2.293 | %35,0 | %30,0 | %33,0 | +2,0 |
| İYİ Parti | 880 | %13,4 | %2,7 | %4,6 | +8,8 |
| CHP | 690 | %10,5 | %19,3 | %35,8 | −25,2 |
| Yeniden Refah | 179 | %2,7 | %13,3 | %6,8 | −4,1 |
| Saadet | 102 | %1,6 | %1,3 | %1,2 | +0,4 |
| Büyük Birlik | 66 | %1,0 | %0,6 | %1,2 | −0,2 |
| Zafer Partisi | 12 | %0,2 | %0,8 | %1,9 | −1,7 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,6 | −0,6 |
Emet seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 8.286 | 6.828 | %82,4 | 6.546 | 282 |
Emet mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | MHP | %36,5 | %35,2 | %82,9 | 2.423 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %33,2 | %29,6 | %75,7 | 514 |
| Çalcağıl Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %36,8 | %190,0 | 20 |
| Dere Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %41,3 | %84,3 | 817 |
| Esentepe Mahallesi | MHP | %43,5 | %29,1 | %83,2 | 853 |
| Hamam Mahallesi | AK Parti | %32,6 | %37,1 | %83,2 | 2.790 |
| Kapaklıca Mahallesi | MHP | %31,6 | %29,9 | %78,9 | 535 |
| Kaynarca Mahallesi | MHP | %31,9 | %29,8 | %74,9 | 334 |
İlgili sonuçlar