Taşucu Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Taşucu Mahallesi sonuçlarında CHP %64,8 ile birinci, MHP %29,2 ile ikinci; fark 35,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 29,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,2 (+23,3 puan). CHP oy oranında Silifke ilçesindeki 88 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 24 sandık, 8.025 kayıtlı seçmen. Katılım %75,4 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Taşucu Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Taşucu Mahallesi, Silifke, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTaşucu MahallesiSilifkeMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.798%64,8%56,6%46,1%35,8+29,0
MHP1.713%29,2%38,0%23,7%6,0+23,3
Zafer Partisi120%2,0%1,2%1,2%1,9+0,2
İYİ Parti63%1,1%1,4%7,4%4,6−3,5
Yeniden Refah41%0,7%0,8%1,3%6,8−6,1
DEVA Partisi21%0,4%0,2%0,5%0,4−0,0
Bağımsızlar19%0,3%0,2%2,3%0,9−0,6
Saadet17%0,3%0,2%0,5%1,2−0,9
Memleket16%0,3%0,1%1,3%0,2+0,0
BTP13%0,2%0,2%0,4%0,3−0,1
Büyük Birlik11%0,2%0,2%0,3%1,2−1,0
Vatan Partisi11%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
HÜDA PAR6%0,1%0,2%0,6%0,6−0,5
Millet6%0,1%0,1%0,2%0,1+0,0
DP3%0,1%0,2%0,2%0,4−0,3
DSP3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Taşucu Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
248.0256.052%75,45.861191

Silifke ilçesindeki diğer mahalle ve köyler