Taşucu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Taşucu Mahallesi sonuçlarında CHP %64,5 ile birinci, MHP %27,7 ile ikinci; fark 36,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 30,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,7 (+21,2 puan). CHP oy oranında Silifke ilçesindeki 88 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 24 sandık, 8.025 kayıtlı seçmen. Katılım %75,4 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Taşucu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Taşucu Mahallesi, Silifke, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTaşucu MahallesiSilifkeMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.788%64,5%55,2%47,5%34,5+30,0
MHP1.629%27,7%37,4%23,3%6,6+21,2
Zafer Partisi181%3,1%2,1%1,8%2,4+0,6
İYİ Parti88%1,5%2,2%6,9%4,6−3,1
Yeniden Refah41%0,7%1,0%1,5%7,0−6,3
TİP28%0,5%0,2%0,5%0,6−0,1
BTP17%0,3%0,3%0,4%0,4−0,1
Saadet15%0,3%0,2%0,5%1,3−1,0
DEVA Partisi14%0,2%0,1%0,5%0,5−0,2
TKP14%0,2%0,1%0,2%0,2−0,0
Memleket12%0,2%0,2%1,1%0,3−0,0
Vatan Partisi12%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Büyük Birlik11%0,2%0,2%0,5%1,3−1,1
DP6%0,1%0,4%0,3%0,3−0,2
HÜDA PAR5%0,1%0,1%0,7%0,7−0,6
SOL Parti5%0,1%0,0%0,3%0,2−0,1
EMEP4%0,1%0,1%0,2%0,1−0,0
DSP1%0,0%0,1%0,0%0,1−0,1
Taşucu Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
248.0256.053%75,45.871182

Silifke ilçesindeki diğer mahalle ve köyler