Demirtaş Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Demirtaş Mahallesi sonuçlarında CHP %77,1 ile birinci, MHP %14,5 ile ikinci; fark 62,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 41,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,5 (+8,6 puan). CHP oy oranında Toroslar ilçesindeki 67 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 25 sandık, 8.361 kayıtlı seçmen. Katılım %76,3 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Demirtaş Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Demirtaş Mahallesi, Toroslar, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyDemirtaş MahallesiToroslarMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.651%77,1%47,1%46,1%35,8+41,3
MHP877%14,5%39,7%23,7%6,0+8,6
İYİ Parti87%1,4%5,7%7,4%4,6−3,2
Yeniden Refah71%1,2%1,8%1,3%6,8−5,6
DEVA Partisi64%1,1%0,6%0,5%0,4+0,7
HÜDA PAR63%1,0%0,9%0,6%0,6+0,4
Saadet37%0,6%0,8%0,5%1,2−0,6
Zafer Partisi34%0,6%1,3%1,2%1,9−1,3
TKP25%0,4%0,3%0,2%0,3+0,1
DP24%0,4%0,4%0,2%0,4+0,0
EMEP21%0,3%0,2%0,0%0,0+0,3
Büyük Birlik19%0,3%0,3%0,3%1,2−0,9
BTP17%0,3%0,3%0,4%0,3−0,0
DSP17%0,3%0,2%0,1%0,1+0,2
HKP14%0,2%0,1%0,0%0,0+0,2
Vatan Partisi5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet4%0,1%0,2%0,2%0,1+0,0
Bağımsızlar3%0,0%0,1%2,3%0,9−0,9
Demirtaş Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
258.3616.383%76,36.033350

Toroslar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler