Toroslar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Toroslar Mahallesi sonuçlarında CHP %51,4 ile birinci, MHP %36,1 ile ikinci; fark 15,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 15,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,1 (+30,1 puan). CHP oy oranında Toroslar ilçesindeki 67 mahalle ve köy arasında 14'üncü sırada. 20 sandık, 6.958 kayıtlı seçmen. Katılım %73,2 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Toroslar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Toroslar Mahallesi, Toroslar, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyToroslar MahallesiToroslarMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.473%51,4%47,1%46,1%35,8+15,6
MHP1.735%36,1%39,7%23,7%6,0+30,1
İYİ Parti178%3,7%5,7%7,4%4,6−0,9
Yeniden Refah123%2,6%1,8%1,3%6,8−4,2
HÜDA PAR75%1,6%0,9%0,6%0,6+1,0
Saadet42%0,9%0,8%0,5%1,2−0,3
Zafer Partisi36%0,7%1,3%1,2%1,9−1,1
DEVA Partisi31%0,6%0,6%0,5%0,4+0,3
DP31%0,6%0,4%0,2%0,4+0,3
TKP19%0,4%0,3%0,2%0,3+0,1
BTP13%0,3%0,3%0,4%0,3−0,0
Büyük Birlik13%0,3%0,3%0,3%1,2−0,9
Millet10%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
DSP9%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
EMEP8%0,2%0,2%0,0%0,0+0,1
HKP7%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
Vatan Partisi5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Bağımsızlar2%0,0%0,1%2,3%0,9−0,9
Toroslar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
206.9585.094%73,24.810284

Toroslar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler